logo


Şoförün gurur mücadelesi zaferle sonuçlandı

1758361

Antalya’da seferi bittikten sonra yolcu indirirken otobüse binmek isteyen bir kadın yolcuya söylediği “Eve gidiyorum, işim bitti” sözleri yanlış anlaşılıp sosyal medyada paylaşılması üzerine işine son verilen 25 yıllık şoför Ethem Demir’in yapılan incelemede haklı olduğu anlaşıldı. Demir, Büyükşehir Belediyesi’nin de devreye girmesiyle işine geri döndü.

Antalya’da 25 yıldır şehir içi toplu ulaşımda şoförlük yapan evli ve 3 çocuk babası Ethem Demir’in seferi bittikten sonra yolcu indirirken otobüse binmek isteyen bir kadın yolcuya söylediği “Eve gidiyorum, işim bitti” sözleri, otobüs içindeki bir başka kadın yolcu tarafından “Eve gidiyorum, gelecek misin” şeklinde babasına anlatıldı. Babanın konuyu sosyal medyadan paylaşmasının ardından tepkiler üzerine şoförün sözleşmesi feshedildi. Haklılığını güvenlik kamerası görüntüleriyle belgeleyen Demir, Büyükşehir Belediyesi’nin devreye girmesi ile işine yeniden başladı.

“Mesleğime 25 yılımı verdim”
İşine dönmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Demir, “Benim, ‘İşim bitti eve gidiyorum, işim bitti’ kelimelerini, ‘İşim bitti eve gideceğim, gelecek misin?’ diye değiştirip babasına söylemiş. Ardından bu durum sosyal medya üzerinden paylaşılıp, haber yapılınca haksız yere işimden oldum. Ardından arabada bulunan güvenlik kamera kayıtlarını gerekli yerlere vererek haklılığımı ispatladım. Kadın yolcuya kesinlikle öyle bir cümle kurmadım. Yaşananlar karşısında çok üzüldüm. Bu mesleğe 25 yılımı verdim. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için gece gündüz çalışıyoruz. Böyle bir olay karşısında çok üzüldüm” dedi.

“Eşim ve çocuklarımı çok mutlu oldu”
İşe geri dönmesinin eşini ve çocuklarının da çok mutlu ettiğini aktaran Demir, “Nasip olursa ilk seferimize yarın çıkacağım. Haklılık mücadelemizi kazandığımız için çok mutluyum. Bu olay vatandaşlarımıza örnek olsun. Bundan sonra kimse bir olayın arkasını araştırmadan sosyal medyada paylaşım yapmasın. Benim hakkımda sosyal medyada paylaşımda bulunan kişi ve kişilerden şirketimiz avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulunacağım. Benim haklılığıma inan ve benden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediyesi yetkililerimize, Pamfilya A.Ş. Başkanı Mehmet İnce’ye, şoför arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” ifadelerini kaydetti.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+4 = ?