logo


26 Ağustos 2016

Şırnak’ın Cizre ilçesinde patlama

Şırnak'ın Cizre ilçesinde patlama

Şırnak’ın Cizre ilçesindeki bir Polis kontrol noktasında patlama meydana geldi.

Sağlık bakanlığı olay yerine 2 helikopter ve 12 ambulansın sevk edildiğini ayrıca bir uçak ambulansın da hazır bekletildiğini açıkladı. Reuters’in hastane kaynaklarına dayandırdığı haberine göre; saldırıda 9 polis şehit oldu, 64 kişi yaralandı.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde polis kontrol noktasına PKK’lı teröristlerce bomba bomba yüklü kamyonla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre, 9 polis şehit oldu, 64 kişi yaralandı. Olay sabah saat 07:00 sıralarında meydana geldi.Saldırıda 8 polis şehit oldu, 45 yaralı var diye duyurdu.

Şırnak Valiliğinden edinilen ilk bilgilere göre, Konak Mahallesi Cizre-Şırnak karayolu üzerindeki Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine yaklaşık 50 metre uzaklıktaki polis kontrol noktasına PKK’lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla saldırı düzenlendi.

İlk belirlemelere göre, saldırıda 9 polis memuru şehit oldu, 2’si ağır 64 kişi yaralandı.

Yaralılar 112 Acil Servis ekiplerince kaldırıldığı Cizre Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Saldırıda Çevik Kuvvet Grup Amirliği binasında büyük hasar oluşurken, Şırnak-Cizre karayolu ulaşıma kapatıldı. Şiddetli patlama dolayısıyla ilçedeki çok sayıda ev ve iş yerinin camları kırıldı.

Sağlık Bakanlığı: Ambulans uçaklar hazır bekletiliyor. 2 helikopter ve 12 ambulansla müdahale sürüyor. Şırnak’taki sağlık görevlileri acil göreve çağrıldı. Gazeteci Abidin Yel, NTV ekranlarında bir binanın tamamen yıkıldığını belirtti. Patlamanın etkisiyle çok sayıda ev ve arabanın hasar gördüğünü söyledi

Etiketler: » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+4 = ?