logo


05 Temmuz 2013

Sıra Galatasaray’da!

gs formaTürkiye Futbol Federasyonu’nun kararının ardından gözler Galatasaray’a çevrildi.

Türkiye Futbol Federasyonu ile Galatasaray arasında büyük bir çatışmanın başlamasına ramak kaldı!
Kulüpler Birliği’nin 6+2+2 kararını reddeden Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray’ın da ısrarlı bir şekilde önerdiği AB statüsünü geri çevirdi ve bir yıl önce alınan kararların kesin olarak uygulanmasına devam edeceğini duyurdu. Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararının ardından gözler Galatasaray’a çevrildi. Sarı-kırmızılı kulüp, TFF kararının ardından resmi site aracılığıyla bir açıklama yayınlarak ilk tepkisini gösterecek.

ROTA: AVRUPA ADALET DİVANI

Türkiye Futbol Federasyonu’na AB statüsü konusunda bir öneri getiren sarı-kırmızılı kulüp, bu teklifin reddedilmesinin ardından Avrupa Adalet Divanı’na gitmeye hazırlanıyor.
Sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyesi Sedat Doğan, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada; TFF’nin kararını değiştirmemesi durumunda konuyu Avrupa Adalet Divanı’na taşıyacaklarını ifade etmişti.
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal da “TFF’nin yabancı sınırlaması ile ilgili tutumu, Türk futbolunun ileri gitmesini engellemek adına atılmış bir adımdır. Türk futbolu böyle yönetilmeyi haketmiyor! Yabancı kararı için AİHM’e kadar gideceğiz” demişti.
TFF’nin kararının ardından Avrupa Adalet Divanı’na gitmeye hazırlanan Galatasaray’da AB pasaportu bulunan futbolcuların bireysel olarak başvuruda bulunacaklarını da belirtildi.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+9 = ?