logo


Sincan Belediyesi, Personeline Eğitim Semineri Düzenledi

Sincan Belediyesi, personeline önem veriyor. Her yıl belli periyotlarda düzenlenen eğitim seminerleri ile personeli bilinçlendirerek iş kazalarının önüne geçmeyi ve vatandaşa daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan Sincan Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verdi. Personellere iş kazalarında ve acil durumlarda nelerin yapılması gerektiği anlatıldı.

Sincan Belediyesi, eğitim seminerleri düzenlemeye devam ediyor. “Bilinçli personel, kaliteli hizmet” anlayışı ile hareket eden Sincan Belediyesi, personellerini bilinçlendirmeyi sürdürüyor. Vatandaşa daha iyi hizmet sunmak için yapılan bilinçlendirme seminerleri, personeli de oldukça memnun ediyor. Bu seferki seminerin konusu da personeli oldukça yakından ilgilendiren işçi güvenliği ve işçi kazalarıydı. A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Tayfun Kadir Karadeniz tarafından verilen eğitimde personellere meslek hastalıklarına yakalanmamanın bilgileri verilirken gerekli uyarılarda yapıldı. İş kazalarının sebeplerinin başında dikkatsizlik, yorgunluk ve dalgınlık geldiğini söyleyen Karadeniz; “ Yapılan istatistiklere göre iş kazalarının yüzde 98’inin tehlikeli hareket ve davranışlardan kaynaklandığını, yüzde 2’sinin ise kaçınılmaz durumlardan kaynaklandığını ortaya koyuyor. O yüzden çalışanlar tehlikeli davranışlardan uzak durmalıdır” dedi.

Eğitim seminerlerinin gerekliliğine vurgu yapan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; şunları kaydetti:

“Personellerimize belli sürelerde eğitimler veriyoruz. Bu eğitimler sayesinde hem vatandaşımıza daha iyi hizmet sunuyoruz hem de personellerimiz bilinçlendiriliyor. Personelimiz de seminerlere ilgi gösteriyor ve eğitmenleri dikkatle dinliyor. Bu da bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. Seminerler düzenlemeye ve personelimizle el ele çalışmaya devam edeceğiz.”

Etiketler: »

Share