logo


15 Mart 2016

Sinan Oğan: Halk sokağa çıksın

Sinan Oğan

Sinan Oğan, PKK’nın Ankara’da gerçekleştirdiği saldırısı sonrası halkı sokağa çıkmaya çağırdı.

MHP Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan, PKK’nın Ankara’da bomba yüklü araçla gerçekleştirdiği intihar eyleminden sonra, “Halk sokağa çıkmalı ve omuz omuza yürümeli” çağrısı yaptı.

MHP’nin kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş’in kızı Çağrı Türkeş’le birlikte yapacağı basın toplantısını intihar saldırısı nedeniyle erteleyen Oğan sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulundu. Oğan Ankara’nın “Hassas Güvenlik Bölgesi” ilan edilmesini istedi ve şu mesajları verdi:

-Kritik iller arasında araç kontrol noktaları itirazlarımıza rağmen AKP tarafından kaldırıldı. Çalıntı araçlara bombalar yükleniyor. Bu araçlar İstanbul-Diyarbakır-Ankara arasında cirit atıyor ve hiçbir kontrole tabi tutulmuyor. Bu kabul edilemez. PKK’nın benimsediği yeni saldırı tarzı İstanbul’dan araç çalmak, Diyarbakır’da bomba yüklemek, Ankara’da patlatmak.

-Teröre karşı en etkili yöntem silahlı mücadeleden ziyade, toplumsal tepkidir. Halk sokağa çıkmalı ve omuz omuza yürümelidir. Devletle millet teröre karşı tek vücut olmalıyız. Siyasi kimliklerimiz, farklı bakış açılarımız bir tarafa bırakmalı birlik olmalıyız.

1

Kaynak:Sözcü

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+7 = ?