logo


Siirt’te korkutan ihbar!

habermatikSiirt’te baraj kapaklarının açıldığı bölgede piknik yapanların sular altında kaldığı ihbarıyla bölgeye çok sayıda kurtarma ekibi ve ambulansı gönderildi.

Siirt’te Botan Çayı üzerindeki Alkumru Barajı’nda kapak arızası nedeniyle meydana gelen taşkında, piknikçiler sulara kapılıp sürüklendi. Bölgeye sevk edilen ekiplerin sulara kapılan 4 kişiyi kurtardığını belirten yetkililer, ilk belirlemelere göre can kaybı olmadığını açıkladı.
Tillo İlçesi’ne 5 kilometre uzaklıkta yer alan ve Limak Grubu’nun yaptığı Alkumru Baraj Gölü’nde, saat 18.00 sıralarında iddiaya göre meydana gelen kapak arızası nehir yatağında taşkına neden oldu. Siren ve alarmlar çalmaya başlarken, baraj gölü altında girilmesi yasak olan bölgede piknik yapanlar, barajdan gelen sulardan panik halinde kaçışmaya başladı. Bu sırada kaçmaya fırsat bulamayanlardan sularda sürüklenenler oldu.
Olayın duyulması üzerine bölgede hemen kurtarma çalışması başlatıldı. Sulara kapılan 4 kişi, boğulmak üzereyken kurtarma ekipleri tarafından tutundukları yerden alınarak kurtarıldı. Bu kişiler hastanede tedaviye alındı.
Siirt Vali Yardımcısı Mustafa Pala olayda can kaybı olmadığını, sularda sürüklenen 4 kişinin kurtarıldığını söyledi. Mustafa Pala, “Saat 18.00 sıralarında baraj gölünde biriken sular kapaklardan taşmış. Yasak olan bölgede piknikçiler varmış. Siren ve alarmlar çalmış. Ancak piknikçilerden sulara kapılan 4 kişi ekipler tarafından kurtarıldı” dedi.
Bu arada Alkumru Barajı’nda taşkın nedeniyle sulara kapılan başka kişiler olabileceği ihtimaline karşı Botan Çayı’nın bu kesiminde arama yapıldığı belirtildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+2 = ?