logo


Sigara böreği tavada patladı!

Sigara böreği tavada patladı

Kayseri’de dondurulmuş sigara böreğini kızartırken patlaması sonucu, 42 yaşındaki İrfan Necip Gök yaralandı. Gök’ün vücudunda ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluştu.

Kayseri’de emlakçılık yapan 42 yaşındaki İrfan Necip Gök, 3 çocuğu ile birlikte akşam yemeği için marketten dondurulmuş sigara böreği aldı. Gök, tavaya attığı sigara böreğini çatalla çevirmek istediğini kaydederek, “Çatalı batırmamla aniden patlaması bir oldu. Ne olduğunu şaşırdım” dedi.

KÖR OLMA TEHLİKESİ
13 gün önce yaşadığı olayla ilgili olarak bilgi veren Gök, “Marketten hazır sigara böreği ve köfte aldım. Köfteleri pişirdikten sonra sigara böreğini ateşe attım ve çatalla sigara böreklerini alırken müthiş bir patlama oldu.

Patlamanın etkisiyle neye uğradığımız şaşırdım. Tavadaki yağın yüzüme, koluma sıçramasıyla büyük bir travma yaşadım. Hemen acile geçtik. Acilde ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluştuğunu söylediler. Hatta yağın iz bırakacağını, kör olma tehlikesi atlattığımı da söylediler. Yani ucuz atlattık, verilmiş sadakamız varmış” şeklinde konuştu.

sigara böreği

İlk müdahalenin ardından tedavisine Ankara’da devam edildiğini ifade eden Gök, şöyle konuştu: “Ankara Numune Hastanesi’nde yanık uzmanları olduğunu söylediler.

Bu nedenle Ankara’da 12-13 gün tedavi gördüm. Çok şükür, bu hale geldik. İlk olayın olduğun an kötüydü, yüzüm, elim, kolum. Ben sigara böreğini daha öncede marketlerden alıp zaman zaman yapıyordum ama ilk defa böyle bir durum oldu.
Çatalı batırmamla, patlaması bir oldu. Arkamda annem de vardı. Allah’tan ona sıçramadı, gözüme gelmedi. Yoksa gözümüzü bile kaybedebilirdim” dedi.

‘Hazır gıdalara dikkat!’
Sigara böreğini paketten çıkarır, çıkarmaz tavaya atmadığını ve bir süre çözülmesini beklediğini dile getiren Gök, vatandaşları da bu konuda uyardı. Gök, “Hazır gıdalar karşı vatandaşlar dikkatli olsun. Evde yapılanla, hazır alınan mamul bir olmuyor. Bunu da anladık. Bundan sonra zaten almam. Bu bana ders oldu.”

Ankara’da konuyla ilgili bilgi almak için büyük marketlere gidip, yetkililere durumu anlattığını belirten Gök, “Büyük bir markete giderek, durumu anlattım ve bilgi aldım. Bana oradaki görevliler, sigara böreğinin içerisindeki peynir küflenmiş ya da ekşimiş olabilir dediler. Patlamanın bu nedenle oluştuğunu belirttiler” şeklinde konuştu. Konuyla ilgili olarak hukuk mücadelesi başlattığını da anlatan Gök, “gerekli hukuki süreci başlattık” diye konuştu.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+3 = ?