logo


Şiddetli kulak ağrısıyla hastaneye gitti, kulağından çıkan şaşırttı!

1

Dayanılmaz bir ağrıyla hastaneye koşan Victoria Price’in kulağından canlı örümcek çıktı.

İngiltere’nin Galler bölgesinin Porthcawl kasabasında yaşayan Victoria Price (42) yüzmek için Newton Beach’e gitti. Price’ın yüzme keyfini takip eden günlerde baş ağrıları ortaya çıktı. Kulak zarında delinme olduğunu ya da enfeksiyon kaptığını düşünen kadın hastaneye başvurmaya karar verdi. Bir hastanenin acil servisine giden kadının kulağından canlı bir örümcek çıkarıldı.

Şiddetli bir ağrı hissetti

Güney Galler polis bilişim eğitmeni Victoria, kulağından çıkan örümceğin yüzmek için gittiği Newton Beach’te kulağına girerek yuva yaptığına inanıyor. Newton Cankurtarma Kulübü üyesi Victoria; “Newton Beach’ten eve geldiğimde duşa girdim. Çıktığımda kulağımda inanılmaz derecede bir ağrı hissettim. O anlarda ne yapacağımı bilemedim. Kulağıma su kaçtığını düşündüm ve biraz pamuk alarak suyu emeceğini hesap ettim. Kulağıma pamuğu yerleştirince ağrı biraz olsun azaldı ve daha iyi hissettim. Yaşadığım ağrı, o gece boyunca kimi zaman arttı kimi zaman azaldı.” sözleriyle yaşadıklarını özetledi.

Kocası, kulağında canlı bir şey gördü

Ertesi gün işe giden Victoria bir artıp bir azalan ağrıdan muzdarip oldu. O günün akşamında yatağa giden kadın, kocası Huw’dan ağrıyan kulağında bir iltihaplanma olup olmadığını kontrol etmesini istedi. Koca Huw gördüğü manzara karşısında irkilerek: “Orada canlı bir şey var!” sözlerini sarf etti. Çift, bunun üzerine Bridgend’te bulunan Galler Prensesi Hastanesi’ne gitti.

Örümceği kıskaçla çıkardılar

Hastaneye vardıklarında fazla beklemediklerini belirten Victoria: “Hemşireyi gördüm ve ona kulağımda gözle görünür şekilde canlı bir şey olduğunu söyledim. Kulağımdaki pamuğu çıkardı ve içine ışık tuttu, tamam dedikten sonra ilgilenecek birini bulmak için gitti. Müdahale için gelen pratisyen hemşire Sarah Gaze, kıskaç kullanarak Victoria’nın kulağındaki örümceği çıkardı. Hemşire Gaze o anları şu sözlerle anlattı:

“Canlı ve kıpır kıpırdı”

“Örümcek, Victoria’nın iç kulağında apaçık bir şekilde görünüyordu ve kolaylıkla çekip aldım. Hayvan canlıydı ve kıpır kıpırdı. Kulağın dışına çıkardığımda, ilk gördüğümden iki kat büyüktü. Victoria çok cesurdu, en azından benden cesurdu. Benim için hoş bir deneyim olmadı; fakat sonuçta benim işim bu. Korkumun üstesinden gelmek zorundaydım.”

Şapkasından kulağına girdiğini düşünüyor

Victoria örümceğin kulağına nasıl girdiğine dair teorisini şöyle özetliyor: “Üstümü değiştirmek için kabine girdiğimde kafamdaki şapkayı örümceğin üzerine koymuş olmalıyım. Şapkayı tekrar kafama yerleştirdiğimde örümcek kulağıma girdi diye düşünüyorum.”

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

3+10 = ?