logo


SGK, estetik diş tedavilerini karşılıyor!

sgk-estetik-dis-tedavilerini-karsiliyo

Estetik diş hekimliğinin en çok tercih edilen tedavi yöntemi zirkonyum kronları artık SGK güvencesinde yaptırabilmek mümkün.

Ağızda birkaç dişin eksik olduğu durumlarda, dişsiz bölgeye komşu olan dişlerden ya da implantlardan destek alınarak yapılan restorasyonlara sabit protez denir.

Sabit protezler metal destekli ve metal desteksiz olarak uygulanabilirler. Metal destekli sabit protezler, ağız içinde fonksiyonel kuvvetlere yeterli direnci gösterirken, doğal diş görünümünü olumsuz etkileyerek estetik problemlere yol açabilirler.

Metal destekli seramik kronların yol açabileceği estetik kaygılardan dolayı yüksek dirençli seramik sistemler geliştirilmiş, özellikle zirkonyum günümüzde kullanılan güncel altyapı materyali haline gelmiştir.

Zirkonyum kuronun avantajları nelerdir?

· Zirkonyum porselenler diş renginde olmaları nedeni ile doğal dişe yakın görünüm sağlar.

· Dişetinde alerjik reaksiyonlara ve dişeti renklenmelerine neden olmadığı kaydedilmiştir.

· Yüksek dirençlidir.

· Alttaki dişin rengini maskeleyebilme özelliğine sahip olduğu için çeşitli nedenlerle renkleşmiş veya çok koyu renkli dişlerde de olumlu sonuçlar alınabilmektedir..

· Tat alma duyusunda bozukluğa, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna neden olmadığı belirtlimektedir.

Daha önce SGK güvencesi dahilinde yer almayan zirkonyum kuronların, yeni uygulama ile SGK kapsamına dahil edildiği bilgi verilmiştir.

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+2 = ?