logo


23 Mayıs 2016

Şevket Çoruh’un ‘Binali Yıldırım’ paylaşımı güne damgasını vurdu

Şevket Çoruh’un ‘Binali Yıldırım

Arka Sokaklar dizisinin Mesut komiseri Şevket Çoruh’un Twitter’dan yaptığı Binali Yıldırım paylaşımı, sosyal medyanın gündemine oturdu. Çoruh, Yıldırım’ın geçtiğimiz yıllarda yaptığı Boğaziçi Üniversitesi açıklamasına gönderme yaptı.

Dün Türkiye gündeminin bir numaralı konusu olan AKP’nin olağanüstü kongresi için ünlülerden de yorumlar geldi. Arka Sokaklar dizisinde Mesut Komiser karakterini canlandıran Şevket Çoruh’un Binali Yıldırım tweeti en çok konuşulanlar arasına girdi.

Yıldırım’ın İstanbul Teknik Üniversitesi’nin İzmir Balosu’nda Boğaziçi Üniversitesi ile İTÜ hakkında söylediği sözleri hatırlatan Çoruh, “Binali Bienali yapılsın Boğaziçi’nde kızlı erkekli” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

11

Üniversite sınavına girip çıktıktan sonra tercihler konusunda arada kaldığını belirten Yıldırım, “Ya Boğaziçi Üniversitesi’ne ya da İstanbul Teknik Üniversitesi’ne girecektim. Önce Boğaziçi Üniversitesi’ni ziyaret ettim. Bir baktım farklı bir dünya. Değişik binalar, surlarla çevrilmiş alan. Sonra bahçesinde gençler kızlı, erkekli oturuyor. Ben çok şaşırdım. Burada yoldan çıkarım dedim. Ondan sonra teknik üniversiteyi seçtim” demişti.

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+7 = ?