logo


13 Nisan 2018

Şerit Led Çeşitleri | www.elektrikmarket.com.tr

 

Şerit Led Çeşitleri

Led aydınlatma sistemleri daha az elektrik tüketimi ile daha verimli aydınlanmayı sağlamaktadır. Led aydınlatma sistemleri çok uzun ömürlü lambalardan oluşur. Şerit Led aydınlatma sistemleri Led ışık özelliklerini şerit şeklindeki bir sistem ile sunmaktadır. Yan yana dizilmiş birçok Led lambanın bir araya gelmesi ile şerit Led aydınlatma sistemi oluşur. Şerit şeklindeki bu aydınlatma sistemi iç ve dış mekânlarda ışıma sağlamak amacıyla kullanılabilmektedir. İç aydınlatma da özellikle mutfak tezgâhında ve balkonlarda sıkça kullanılan bir aydınlatma sistemidir. Dış mekânlarda da bahçelerde, mağaza önleri, cafe ve restoran bahçeleri, manav tezgâhları gibi çok çeşitli alanlarda hem aydınlatma hem de dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Şerit led çeşitleri kullanım alanına ve uzunluğuna göre farklı modellerde üretilmektedir. Şerit Led aydınlatma sistemi beyaz ve renkli ışıklardan oluşabilmektedir. Kullanılacağı yere ve zevke göre şerit Led çeşitleri bulunmaktadır. Toza dayanıklı şerit Led aydınlatma sistemleri ve suya dayanıklı şerit Led sistemleri bulunmaktadır. Dış mekânlarda kullanımı için hem suya hem toza dayanıklı şerit Led çeşitleri de vardır.

Şerit Led Trafosu

Şerit Led trafosu, şerit Led sisteminin çalışmasını sağlayan donanımdır. Şerit Led bağlanan iç ve dış mekânlarda bu şerit sistemin ucuna mutlaka bir Şerit led trafosu takılması gerekir. Şerit Led sistemin düzgün ve tasarruflu bir şekilde çalışmasını sağlayan şerit Led trafosu sisteme bağlı olmak zorundadır. Zira şerit Led trafosu olmadan şerit Led sistemi düzenli ve ekonomik bir şekilde çalışmayacaktır. Çok düşük bir maliyetle şerit Led sisteme bağlanan şerit Led trafosu ile çok daha hesaplı bir aydınlanma sağlanmış olacaktır. Şerit Led sistemin uzunluğuna, kullanılan Led lamba sayısına ve tüketeceği elektriği uygun bir şerit Led trafosu takılması uygun olacaktır. Sisteme en uygun şerit Led trafo bağlandığında daha az elektrik ile daha verimli bir aydınlanma sağlanacaktır.

Şerit Led Aydınlatma Sisteminin Özellikleri

Şerit Led aydınlatma sistemleri Led aydınlatmanın tüm avantajları taşıyan bir sistemdir. Tüm Led aydınlatma sistemlerinde olduğu gibi daha az elektrik ile daha iyi bir aydınlatma sağlamaktadır. Şerit Led aydınlatma sistemleri aydınlatmanın yanı sıra dekoratif ve şık bir görünüm sağlamak için de çok uygun bir sistemdir. Şerit Led sistem metrede 2,2 amper çeker ve bu tüketime uygun şerit Led trafosu takıldığında çok az enerji tüketir. Bu nedenle oldukça tasarruflu ve hesaplı bir sistemdir. 5 metrede 88 Watt elektrik tüketen bu sistem iç ve dış mekânlar için çok hesaplı bir aydınlatma olanağı sağlar. Şerit Led sistemde metrede 120 Led kullanılır. Lümen değeri 2400’tür. Kaliteli şerit Led sistemleri piyasada uzunluğuna ve sistemin özelliklerine göre farklı fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. İnternet satış sitelerinde piyasanın çok altında uygun fiyatlar ile kaliteli şerit Led aydınlatma sistemleri bulabilirsiniz. www.elektrikmarket.com.tr internet adresinde en kaliteli şerit Led aydınlatma sistemini en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Birbirinden güzel şerit Led çeşitlerini incelemek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+8 = ?