logo


Selda Bağcan’dan CHP açıklaması

7d2908818301a1c0_480x270

Selda Bağcan, politikaya atılması konusunda teklif gelirse, bunun ancak CHP’den olabileceğini belirtti.

Sanatçı Selda Bağcan, İspanya’da binlerce kişiye türküleri ile halay çektirdiğini, Türkiye’yi birçok festivalde temsil ettiği halde hiçbir devlet yetkilisinin kendisine teşekkür etmediğini söyledi.

Selda Bağcan, Hakan Çelik’in CNN TÜRK’teki “Hafta Sonu” programına katıldı. Bağcan, 45 yıllık yaşamının anlatıldığı biyografi, afiş, broşürler haberin yer aldığı albümünün yanı sıra, 40 şarkısından oluşan iki Long Play ve CD’sine ilişkin bilgi verirken bunun ikincisini önümüzdeki yıl hazır hale getireceğini söyledi.

TRT’de 20 yıl süreyle yasaklı sanatçılar arasında yer aldığını belirten Bağcan, politikaya atılabileceğini söyledi.

Selda Bağcan, bir soru üzerine politikaya atılması konusunda teklif gelse bunun ancak CHP’den olabileceğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu kurucu partisinde bir sürü yanlış yapıldığını ancak yine de kendisi için tek seçenek konumunda bulunduğunu ifade etti.

Bağcan, başka bir soruyu yanıtlarken de Taksim’deki AKM’nin yıkılmadan restore edilmesi gerektiğini kaydederek, “ Tarihi özelliği var. Adı; Atatürk. Atatürk benim için çok şey ifade ediyor; En büyük aşkımız. Ona bu dönem yapılanlar beni şahsen kahrediyor” dedi.

Selda Bağcan’ın programda verdiği yanıtlarda özetle şunları anlattı:

‘İSPANYA’DA BİNLERCE GENÇ BENİM ŞARKILARIMLA HALAY ÇEKTİ’

İspanya’da Avrupa’nın en ünlü festivallerinden İspanya’nın Barcelona kentinde Primavera Sound 2016’da binlerce gence benim şarkılarımla halay çektiler. Devletten ne arayan, ne telefon eden olmadı. Ben her zaman ‘Gölge etmeyin başka ihsan istemem’ derim. Devlet sanatçılığını kabul etmem. Yönetim ile çok yan yana olmak istemem.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

1+2 = ?