logo

17 Eylül 2016

Seks videosu internete konan kadın intihar etti

seks-videosu-internete-konan-kadin-intihar-etti

İtalya’da cinsel ilişki görüntülerini internet ortamından kaldırtmak için aylardır mücadele veren bir kadın canına kıydı, dört erkek sorgulanmaya başlandı.

İtalya’da sadece ‘Tiziana’ olarak bilinen 31 yaşındaki kadının cinsel ilişki sırasında çekilen görüntülerini eski erkek arkadaşı diğer üç erkeğe yolladı. Söz konusu erkekler görüntüleri internette paylaştı.

Bir milyondan fazla kişi görüntüleri izlerken, kadın şaka ve tacizlere maruz kaldı. Videonun yayılmasının ardından, Tiziana işini bıraktı, Toskana bölgesine taşındı ve adını değiştirme başvurusu yaptı.

Ancak görüntülerden kurtulamadı. Görüntülerde söylediği “Görüntüye mi çekiyorsun? Bravo” sözleri internetteki şakalarda yayılırken, T-shirtlere, cep telefonu kaplarına ve diğer eşyaların üzerine yazıldı.

Tiziana mahkemede gidip ‘unutulma hakkı’ elde etmiş, Facebook ve arama görüntüleri kaldırma emri verilmişti.

Ancak aynı zamanda 20 bin euroluk mahkeme masraflarını ödemeye mahkum edilmiş ve İtalyan medyası bu cezayı ‘son hakaret’ diye tanımlamıştı.

Tiziana Napoli yakınlarındaki Mugnano’da halasının evinde intihar etti. Görüntülerin Facebook, WhatsApp ve diğer sosyal medya platformlarında yayılmasından bir buçuk yıl sonra savcılar, Tiziana’nın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

Dört erkek ise, karalama suçlamasıyla şimdi soruşturma altında.

Kaynak: BBC Türkçe

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?