logo


Şehit polis memuru Ahmet Akalın son yolculuğuna uğurlandı

Şehit polis memuru Ahmet Akalın son yolculuğuna uğurlandı

Şehidin annesi baygınlık geçirdi.

Mardin’in Dargeçit ilçesinde dün teröristlerin yerleştirdiği patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis memuru Ahmet Akalın, memleketi Konya’nın Doğanhisar ilçesinde defnedildi. Bir süre önce nişanlanan şehidin tabutunun üzerine içinde kıyafetlerin bulunduğu nişan bohçası konuldu.

MEMURU AHMET AKALIN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Doğanhisar Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin naaşı, Deştiğin Mahallesi’ndeki babaevine getirildi.

Bu sırada, “Zalimler için yaşasın cehennem” çığlıkları duyuldu. Şehidin teyzesi Fatma Deniz, “Hoş geldin kuzum. Senin yerine ben geçeceğim. Yalvarırım, beni de polis yapın. Bana görev verin, ben de savaşacağım. Gel yanıma, koklayayım, seni özledim” diyerek ağladı, bazı polisler de gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehidin annesi Kamile Akalın, baygınlık geçirince acil sağlık ekipleri müdahale etti.

Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, önce Ulu Camisi’ne, cuma namazının ardından da törenin düzenleneceği Cumhuriyet Meydanı’na getirildi.

Türk bayraklarıyla donatılan meydana asılan, şehit polisin fotoğrafının bulunduğu “Selam olsun şehidime” yazılı pankart dikkati çekti.

TABUTUN ÜZERİNE NİŞAN BOHÇASI KONULDU

Kardeşleri, nişanlısı ve yakınları, Akalın’ın tabutuna sarılarak ağladı. Şehidin astsubay emeklisi babası Mustafa Akalın, ayakta durmakta güçlük çekti.

Bir süre önce nişanlanan şehidin tabutunun üzerine içinde kıyafetlerin bulunduğu nişan bohçası konuldu.

Kılınan cenaze namazının ardından omuzlara alınan şehidin naaşı, tekbirler, “Şehitler ölmez Vatan bölünmez”, “Hepimiz Ahmet’iz, ölüme gideriz” sloganları eşliğinde mezarlığa taşındı.

Oğlunun mezarı başında bekleyen baba Mustafa Akalın’ı Vali Muammer Erol, hiç yalnız bırakmadı.

Şehit Akalın’ın cenazesi, gözyaşları arasında Deştiğin Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Törene şehidin yakınları, mülki erkan ve binlerce kişi katıldı.

Öte yandan, şehidin Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yapan hemşire nişanlısı Kübra Eski’nin, 1995 yılında 3 yaşındayken trafik kazası geçirdiği, annesi ve sürücünün öldüğü, kendisi ve kardeşinin yaralı kurtulduğu öğrenildi.

Dün, Mardin’in Dargeçit ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu biri amir 4 emniyet mensubu şehit olmuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

1+7 = ?