logo


Şehit annesinden Abdullah Gül’e sitem

Iğdır’da şehit düşen polislerden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün korumalığını da yapan Fehmi Şahin’in cenaze namazı, Ankara’da kılındı. Gül, aileye taziye sunarken şehidin annesi “Niye oğlumu yanında götürmedin?” diye yakındı.

Iğdır’da şehit olan polislerden ALİ KOÇ ve Fehmi Şahin’in cenaze namazları, Ankara Kocatepe Camii’nde kılındı. Cenaze namazına Fehmi Şahin’in yakın korumalığını yaptığı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı.

Gül, şehit ailelerine taziyelerini sunduğu sırada şehit polisin annesi Nezahat Şahin kendisine “Niye oğlumu yanında götürmedin?” diye yakındı. Acılı anne Gül gelmeden önce de “Oğlum herkesi korudu ama onu koruyamadılar.” diye ağıt yaktı.

ANKARA PRTOKOLÜ TÖRENDEYDİ

Iğdır’da şehit edilen polis memurları Ali Koç ve Fehmi Şahin için Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenazeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, büyük birlik partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar gibi isimler katıldı.

BABASI 2 YIL ÖNCE VEFAT ETMİŞ

Şehit polislerden Fehmi Şahin’in 12 yaşındaki oğlu Yağız, cenaze namazında Erdoğan ve Abdullah Gül’ün arasında durdu.

Şehit polis Fehmi Şahin’in babasının iki yıl önce kanserden vefat ettiği öğrenildi. Taziyeleri anne Nezahat Şahin ve eşi Çiğdem Şahin kabul etti.

ACI HABERİ ‘HAC’DA ALMIŞLARDI

Ailenin tek çocuğu olan 27 yaşındaki şehit Ali Koç’un 1,5 yaşında Amina adında kızı olduğu öğrenildi. Şehit Koç’un babası Mithat Koç ve annesi Emine Koç, hac vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda iken, oğullarının şehadet haberi üzerine Türkiye’ye gelmişlerdi.

Acılı aile, taziyeleri Kocatepe Camii avlusunda kendilerine ayrılan yerde kabul etti. Protokolden buraya ilk gelen isimlerden olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, uzun bir süre acılı ailelerin yanında kaldı, aileleri teselli etmeye çalıştı.

ŞEHİT ANNESİ, GÜL’E SİTEM ETTİ

Gül, taziyelerini sunduğu sırada ise şehit annesi Nezahat Şahin, Abdullah Gül’e “Neden oğlumu yanında götürmedin.” diye yakındı. Polis memuru Fehmi Şahin, Ankara’da görev yaptığı dönemde Gül’ün koruma ekibinde yer almıştı. Gül’ün görevinin sona ermesinin ardından da Iğdır’a tayin edilmişti.

Acılı annenin aynı zamanda Gül gelmeden önce de “O herkesi korudu ama onu koruyamadılar.” diye yakındığı da duyuldu.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+1 = ?