logo


Şehit Ailelerine Ücretsiz “Taksi” Hizmeti

taksii

Uşak’ta üç yıldır taksicilik yapan İsa Yavuz, aracına binen şehit ailelerinden ücret almıyor.

Uşak’ta taksicilik yapan ve 3 yıl önce Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğünden emekli olan İsa Yavuz, aracına binen şehit ailelerinden ücret almıyor.

“ÇOK ÜZÜLÜYORUM”

Memur olarak çalıştığı Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 3 yıl önce emekli olduğunu, o tarihten bu yana da taksicilik yaptığını belirten 52 yaşındaki İsa Yavuz, son günlerde artan terör olayları ve gelen şehit haberlerine çok üzüldüğünü belirtti.

“BENDE KÜÇÜK BİR KATKIDA BULUNMAK İSTEDİM”

Vatan için canını feda etmiş güvenlik güçlerine vatandaş olarak bir şey yapmak istediğini, bu nedenle yaklaşık 1 ay önce taksisinin arka camına ”Bu taksi şehit ailelerine şehir içerisinde ücretsizdir” yazdığını anlatan Yavuz, “Şehit ailelerini ücretsiz taşıma onuruna sahip oluyorum, şehitlerin sürekli olarak anılması gerektiğini ve onların vatan için canını verdiğini hatırlatıyorum. Tüm şehit ailelerinin acısını yüreğimde hissederek ‘onlar için ne yapabilirim’ diye kendi kendime sordum. Aklıma taksimle ücretsiz taşımak geldi. Bizim için canını veren şehitlerimizin yakınlarına bende küçücük bir katkıda bulunmak istedim. Milletimiz adına minnettarlığımı ve teşekkürlerimi gösterebildiğim için çok mutluyum” dedi.

Etiketler: » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+8 = ?