logo


Şehidin annesinde terlik, babasında kışlık kaban

Şehidin annesinde terlik, babasında kışlık kaban

Mardin’in Nusaybin ilçesinde ikamet eden ailesini ziyarete giden ve PKK saldırısı sonucu evin önünde şehit olan 15 aylık polis memuru Yakup Mete’nin annesi ayağında terlikle babası ise kışlık kaban ile cenaze törenine katıldı.

Oğullarının cenaze törenine katılmak için Nusaybin ilçesi Akarsu beldesinden gelen anne Sivi Mete ve babası Diyap Mete’nin ağıtları Mardin Emniyet Müdürlüğü bahçesinde yankılandı. Törende oğlunun cenazesine bakarak gözyaşı döken şehit polis memuru Yakup Mete’nin annesi Sivi Mete, oğlunun arkadaşlarına bakarak, ”Benim canım gitti. Allah sizleri esirgesin… Ne hakkınız vardı. Benim oğlumu öldürdünüz” şeklinde ağıtlar yaktı.

Yakup Mete’nin annesi Sivi Mete, babası Diyap Mete ve yakınlarının ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Uzun süre gözyaşı döken şehidin annesi ve yakınları, tören sırasında sinir krizleri geçirdi.

Tören boyunca gözyaşı döken anne Sivi Mete ayağında terlik, baba Diyap Mete ise üzerinde kışlık kaban ile törene katıldı. Ailenin en küçük çocuğu olan Yakup Mete 26 Haziran 2014 tarihinde Mardin Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesinde göreve başladı. 5 erkek , 4 kız kardeşi olan Yakup Mete’nin ailenin geçimini üstlendiği belirtildi.

Etiketler: » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+4 = ?