logo

Seçimin asıl kazananı onlar oldu!

secimin-asil-kazanani-onlar-oldu--5723173

2012’de yapılan bir düzenlemeyle milletvekillerine süper emeklilik hakkı verilmesi en çok da dün ilk kez seçilen yeni vekillere yaradı.

Milletvekilleri, daha önceden emekli olabilmek için en az 2 yıl Meclis’te çalışmış olmaları gerekiyordu.

Ancak 2012’de yapılan düzenlemeyle 2 yıl beklemeye gerek kalmadan milletvekilleri, mazbatalarını alıp yemin ettiği anda yaşını doldurmuş olmaları şartıyla milletvekili emekli aylığı alabilecek.

Yani, dün yapılan seçim sonrası 550 milletvekili, Meclis’te yemin edip, yeniden bir seçim olması halinde tekrardan milletvekili olamazsa da bu haktan faydalanıp emekli aylığı almaya hak kazanmış olacaklar.

MİLLETVEKİLİ MAAŞI 15 BİN TL, EMEKLİ MAAŞI 8 BİN 200 TL

Meclis’te şuan görev yapan milletvekilleri sadece vekil maaşı olarak 2015’ten itibaren 15 bin TL maaş alıyor.

Hem vekil maaşı hem de emeklilik maaşı alan vekillerin hesabına ise 23 bin 200 TL para yatıyor.

Kaynak:Haber 7

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

#

Seçimin asıl kazananı onlar oldu!” için 1 yorum

  1. palyaco : diyor ki:

    MİLLETVEKİLİ MAAŞI 15 BİN TL, EMEKLİ MAAŞI 8 BİN 200 TL ohhhhh yan gel yat..! Ne güzel hayat size güzel, biz üç kuruş maaş için asgari ücret yetmiyor diye milletin ağzını koklayalım, anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan gelsin, sizde bi bok beceremediğiniz halde birde ülkemizi üstüne üstelik teröristlere peş çektiğiniz de cabası, dünyanın parasını alın cebinize doldurun!!! Kul hakkı diye bir şey var, onca aç susuz insanın hakkını yerken elbet bunun bedelini ağır ödeyeceğiniz zamanda gelecek. Haram zıkkım olsun üstümüzden geçinip yedikleriniz. Bizim gibi enayi millet yoktur cidden, açız açıktayız ve halen vampirleri beslemeye devam ediyoruz..

    0