logo


Satranç Turnuvası

Adana Kent Konseyi’nin düzenlediği 2.Geleneksel Satranç Turnuvası Çukurova Üniversitesi merkezi yerleşkesinde başladı.

Turnuvanın açılış hamlesini Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Ali Arslan yaptı. Törende konuşan Mehmet Ali Arslan ‘Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü şehir dışında olduğu için açılışa katılamadı. Onu ve belediyemizi temsilen bugün ben karşınızdayım. Bugün burada bir araya gelen minik ellerin gelecek için attıkları her hamlenin başarılı olmasını diliyorum. Tüm yarışmacılara başarılar’ dedi.

Konuşmanın ardından turnuva hakemleri ile ilk karşılaşmanın başlayacağı masaya giden Mehmet Ali Arslan, burada turnuvanın açılış hamlesini yaparak 3 gün sürecek turnuvayı başlattı.

Turnuvanın Organizasyon Komitesi Başkanı Amir Akdağ ise ‘İkincisini düzenlediğimiz bu geleneksel turnuvanın istikrarlı bir şekilde devam etmesi için bize sonsuz destek veren Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ve tüm paydaşlarımıza teşekkürü borç biliriz’ şeklinde konuştu.

Açılışa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, belediye bürokratları ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu yöneticisi katıldı.Toplam 3 kategoride 450 yarışmacı ile gerçekleştirilen turnuva 1 Haziran’a kadar devam edecek. Dereceye giren yarışmacılar 1 Haziran’da yapılacak törenle ödüllerini alacaklar.

Etiketler: »

Share