logo


Şanlıurfa’da 2 polis şehit

şehit

Ceylanpınar’da 2 polis evlerinde ölü bulundu. Belediye Başkanı “PKK yapmış olabilir” dedi.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki evlerinde 2 polisin cesedi bulundu. Acı haberi Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük verdi. Vali Küçük’ün ayrıntılı bir basın açıklaması yapacağı bildirildi.

EVLERİNDE ÖLÜ BULUNDULAR

Kepez Mahallesi’ndeki TOKİ’ye ait küme evlerine giden meslektaşları, ev arkadaşı olan 2 polisin başlarından tabancayla birer kurşunla vurulmuş cesetleriyle karşılaştı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA: KAPIDA ZORLAMA YOK

Şanlıurfa Valiliği tarafından bir yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada polis memurlarının kaldığı evin kapısında herhangi bir zorlama tespit edilemediği vurgulandı. Valiliğin açıklaması şöyle:

“Bugün saat 10 civarında Ceylanpınar İlçesi Bahçelievler mevkiinde 2 polis memurumuz ikamet ettikleri evde ölü olarak bulunmuştur. Biri Terörle Mücadele Şubesi diğeri Çevik Kuvvette görevli olan polislerimizin evlerinin kapısında herhangi bir zorlama tespit edilmemiştir. Olayın aydınlatılmasına yönelik savcılık ve güvenlik güçlerimizin incelemeleri devam etmektedir.”

BELEDİYE BAŞKANI: PKK YAPMIŞ OLABİLİR

Ceylanpınar Belediye Başkanı AKP’li Menderes Atilla, ev arkadaşı olan 2 polis memurunun ölü olarak bulunduğunu ifade ederken, olayın terör saldırısı olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Atilla PKK’yı işaret etti.

Daha önce PKK’nın Suriye kolu olan PYD mensuplarınca otomobilinin geçiş güzergahına bomba konularak düzenlenen suikasttan kurtulan Başkan Atilla, polislerin de PKK mensuplarınca şehit edilmiş olabileceğini savundu.

CİNNET İDDİASI!

Olayla ilgili bir diğer iddia da kavga ettikleri yönünde. Olayın terör saldırısı olup olmadığı konusu henüz netlik kazanmadı. Polislerin oturdukları bölgenin “güvenli bir bölge” olduğu belirtilirken, bazı emniyet mensupları polislerden birisinin cinnet getirip arkadaşını şehit ettikten sonra intihar etmiş olabileceği ihtimali üzerinde de durduklarını açıkladı.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+10 = ?