logo


06 Ağustos 2016

Sandalyede sessizce ağlayıp, şehit oğlunun cenazesini bekledi

Sandalyede sessizce ağlayıp, şehit oğlunun cenazesini bekledi

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin askeri üs bölgesine yaptığı saldırıda şehit olan iki askerden Piyade Uzman Çavuş 28 yaşındaki Mehmet Esen’in cenazesi, Afyonkarahisar’ın Çay İlçesi’nde toprağa verilecek. Oturduğu sandalyede sessizce ağlayan anne Ayşe Esen oğlunun cenazesini beklerken, baba evinde toplanan kadınlar Türk bayraklarıyla ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ dile slogan attı.

Şemdinli İlçesi Tekeli Köyü’nün Kuzey Irak’a sıfır noktada bulunan Mergesav Bölgesi’ndeki askeri üs bölgesine PKK’lı teröristler tarafından dün düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Mehmet Esen’in, Çay İlçesi’ne bağlı Karacaören Beldesi’ndeki babasının evinde acılı bekleyiş sürüyor. Şehidin baba evi ve bulunduğu sokağa dev Türk bayrakları asılırken, Çay Kaymakamlığı evin önüne taziye çadırı kurdu. Türk bayraklarıyla şehit Esen’in cenazesinin eve getirilmesini bekleyen kadınlar, PKK’yı lanetledi. ’Ülkemizi kimse bölemeyecek’ diye gözyaşı döken kadınlar, ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ diye bağırdı.

YAKINLARI GÖZYAŞI DÖKTÜ
Evin önünde oğlunun cenazesini bekleyen Ayşe Esen ise oturduğu sandalyede sessizce ağladı. Şehit Mehmet Esen’in ailesi ve akrabaları daha sonra, Hakkari Dağ ve Komando Tugayı’nda askeri törenin ardından uçakla Afyonkarahisar’a gönderilen cenazeyi karşılamak için otobüsle yola çıktı. Şehidin dağıtılan fotoğraflarını öpen yakınları, gözyaşları arasında otobüse bindi. Şehit Esen’in cenazesini taşıyan uçağın Afyonkarahisar Askeri Havalimanı’na ineceği ve cenazenin karayoluyla baba evine getirileceği belirtildi. Bekar olan şehit Mehmet Esen’in 5 kız kardeşi olduğu kaydedildi. Kısa süre önce nişanlandığı belirtilen şehit Esen, 3 yıldan bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapıyordu.

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+3 = ?