logo


Samsung, Galaxy S8’i Bu Yıl Satışa Çıkaracak

Apple ile girdiği teknoloji yarışında sürekli yeni ürünler ve yeni teknolojiler üreten Samsung, merakla beklenen Galaxy serilerinden en yenisi olan Galaxy S8’i 2017 senesi içerisinde satışa çıkaracak.

 

Güney Koreli firma, Apple’ın cep telefonu dizaynı hakkında yaptığı patent davasının ardından 399 milyon Dolar tazminat ödemeye mahkum edilince, rakibini cep telefonu alanında geçebilmek için Galaxy S8’in bir an önce satışa çıkabilmesi için çalışmalara başladı. Apple ilk olarak 2007’nin Haziran ayında ilk iPhone modelini satışa çıkararak cep telefonu sanayisini tamamen değiştiren bir adıma imza atmıştı. Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan firma, iPhone’un 10. yılını dolduracak olmasından dolayı yeni çıkardığı iPhone 7’nin “s” serisi yerine doğrudan iPhone 8’i 2017 yılında satışa çıkaracak. Samsung da rakibinin bu hamlesini Galaxy S8 ile yanıtlayacak. Samsung, daha önceki Edge modellerinde kullandığı kavisli ekran yapısını Galaxy S8 de kullanarak oyun severlerin oyunun tamamına hakim olmasını sağlayacak. Bilindiği üzere futbol, strateji, poker ve blackjack gibi casino oyunları oynamayı seven kullanıcılar için bu özellik oldukça önemli. Bunun haricinde Galaxy S8’deki en büyük değişiklik, telefonun arkasında görülecek. Telefonun arka kısmında yer alan mini projeksiyon cihazı ile kamera görüntülerini aktarabilmek daha kolay bir hal alacak. Telefonun teknik özellikleri şimdilik netlik kazanmamış olsa da, cihada 6 gb Ram’in olması bekleniyor. Pil ömrünün daha uzun süreli olacağı belirtilirken, pil özelliğinin 4000 mah ömürlü olmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Apple ile Samsung’un arasındaki en büyük rekabetlerden biri de, 2 firmanın kullandığı farklı yazılımlar. Apple, kendisine ait olan iOs işletim sistemini kullanırken, Samsung, Android işletim sistemini kullanıyor. Bu 2 işletim sisteminin, 2 telefonda da desteklediği uygulamalar bulunurken, bazı uygulamaların Android’de olup, iOs’ta olmamasına, ya da tam tersine defalarca şahit olundu. Bu uygulamalar Facebook, Twitter, Snapchat, Instagram, Messenger gibi dünyaca ünlü ve her kesim tarafından uygulamalar olmasa da, Chromer, ADV Screen Recorder, Greenify, Muzei, AirDroid, Flud, Drupe gibi uygulamalar sadece Samsung’da yer alıyor. Samsung sadece dış görünümde değil, donanımsal parçalarda da rakibini geride bırakmak için Android firması ile birlikte geliştirdiği Exynos işlemcisinin yeni sürümünü yeni cihazında da kullanacak. 2010’da ilk defa Galaxy S serisini piyasaya süren Samsung, Apple’ın iPhone 4’ü piyasaya sürmesinin ardından bugüne kadar S serisinin yanı sıra, Ace, Fit, Gio, Mini, W, Y, Grand, A, Alpha, E, Core Prime, J, gibi modellerini de kullanıcıların beğenisine sundu. Sadece telefonda değil, tablet ve akıllı kamera da rakibi Apple ile yarışta olan Samsung, Galaxy S4 Zoom ve Galaxy K Zoom akıllı kamerların yanı sıra, Galaxy Note serisi ve Galaxy Tab tablet serileri ile de kendisini piyasada ispatlamıştı.

 

Samsung ayrıca Galaxy Note 7’de yaşadığı başarısızlığın ardından bir başka modeli daha 2017 yılı içerisinde satışa çıkaracak. Patent başvurularından anlaşılacağı üzere Samsung, ilk katlanılabilir telefonu piyasaya sürecek. Apple ve Samsung firmalarının akıllı telefonda geliştirdiği teknolojiler, bize her gün yeni sürprizlerle karşılaşmamızı sağlıyor. 15 yıl önce aklımıza gelmeyenler, bugün karşımıza çıkmış oluyor.

Etiketler: » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

5+3 = ?