logo


22 Haziran 2016

Salman Khan’dan skandal benzetme!

salman-khan-dan-skandal-benzetme--7233460

‘Bollywood’un kötü çocuğu’ olarak anılan ünlü oyuncu Salman Khan, uzun çalışma saatlerini tecavüzle bir tuttu. Bu benzetme, tecavüz vakalarının önüne geçmeye çalışan Hintlilerin tepkisini çekti.

Bir güreşçiyi konu alan yeni filmi ‘Sultan’la ilgili konuşan Salman Khan, “Filmi çekerken 6 saat boyunca, çok fazla şey kaldırıyor ve itiyorum. Benim için zordu çünkü aynı 120 kg’lık adamı 10 kere 10 farklı açıdan kaldırmam gerekiyordu. Çekimler bitip ringden çıkarken tecavüze uğramış bir kadın gibi hissediyordum. Düz yürüyemiyordum” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Indian Express gazetesinden aktardığı habere göre; 50 yaşındaki oyuncuayrıca, kadınları kendisine sigara, Alkol ve kahveyle eşlik eden ‘yardımcılar’ olarak tanımladı.

Toplu tecavüzlerin çok sık yaşandığı ve çeşitli yasalarla bu vakaların önüne geçilmeye çalışıldığı Hindistan’da bu ifadeleriyle büyük tepki çeken Khan, sosyal medyada da protesto edildi. Kullanıcılar #InsensitiveSalman (Düşüncesiz Salman) etiketi altında tepkilerini dile getirdi. Ulusal Kadın komisyonu (NCW) de Salman Khan’dan özür talep etti.

Beklenen özür, aktörün babası Salim Khan’dan geldi. Oğlu adına özür diley Khan, “Salman’ın söyledikleri yanlış. Ancak kötü niyetli söylemedi” dedi.

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+7 = ?