logo


Sağlıklı beslemek istedikleri bebek açlıktan öldü

Belçika‘da 7 aylık bebeklerinin “sağlıklı beslenmesi” için mama yerine alternatif gıdalar veren bir çift, çocuklarının açlıktan ölmesine neden oldu.

Bu ürünleri satan bir iş yeri sahibi olan çift, bebeklerine 3 ayını doldurduktan sonra mama yerine “süper yiyecek” adıyla satılan alternatif gıdalar verdi.

ALTERNATİF TIP UZMANINA GÖTÜRDÜLER

Lucas adlı bebek, 4 ay boyunca sadece mısır sütü, pirinç sütü, yulaf sütü, kinoa sütü ve siyah buğday ile beslendi. Bebek, yedinci ayında sadece 4 kilo 300 grama ulaştı. Giderek daha da zayıflayan Lucas gece kusmaya başlayınca anne ve babası tarafından bir alternatif tıp uzmanına götürdü.

HASTANEYE GİDERKEN HAYATINI KAYBETTİ

“Homeopat” adı verilen alternatif tıp uzmanı, Lucas‘ı doğru hastaneye götürmelerini istedi. Ancak bebek yolda hayatını kaybetti.

Bebeklerinin beslenme sorunları ile ilgili olarak doktora başvurmayan çift hakkında savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

‘YANLIŞ BİR ŞEY YAPTIĞIMIZA İNANMIYORUZ’

Savcı Pascal Persoons, çiftin “sağlıklı beslenme takıntısının” bebeğin hayatına mal olduğunu belirtti. Savcı, “ölüme sebebiyet verdikleri” gerekçesiyle Lucas’ın anne ve babasının 18 ay hapis cezasına çarptırılmalarını istedi. Bebeğin anne ve babası ise, “Yanlış bir şey yaptığımıza inanmıyoruz. Bebeğimize en iyi şekilde bakabilmek için çaba harcadık” dedi.

Kaynak:Posta

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+7 = ?