logo


Saçım gür olsun dedi kel kaldı!!

kel1Saç merkezi tarafından “Doğal olarak çoğaltacağız” vaadiyle saçları kazınan Fidan Ü.’ye peruk yapıştırıldı. Üç aydan bu yana psikolojik destek alan Fidan Ü., 79 bin liralık tazminat davası açtı

Saçının gür çıkması umuduyla Mardin’den İstanbul’a gelip Nişantaşı’ndaki bir saç merkezine başvuran Fidan Ü. (31), kel kaldığı iddiasıyla tazminat davası açtı. Dilekçeye göre; Saç merkezi, 16 Ocak’ta okuma yazma bilmeyen Fidan Ü.’ye sözleşme, yanında gelen akrabası Şerefhan T.’ye de 2 bin liralık senet imzalattı. Fidan Ü. ilk etapta 2 bin lira ödedi. Ödeme sonrası saç merkezi, Fidan Ü.’nün saçından bir tutam kesti. İddiaya göre; saç çoğaltılması için yurtdışına gönderildi.

TOPLAM 4 BİN LİRA ÖDEDİ
Merkezdeki yetkililer, çoğaltılan saçı Fidan Ü.’nin başına yerleştireceklerini, 5 ay arayla yaptıracağı 2 kontrolden sonra ömür boyu hiç dökülmeyen, seyrekleşmeyen, gür ve güçlü saçlara sahip olacağı garantisi verdi.
Saç merkezi yetkilileri, Fidan Ü.’yü 18 Nisan’da arayarak acilen İstanbul’a çağırdı. Çoğaltılmış saçın yurtdışından geldiğini, uygulamaya en kısa sürede başlanacağını belirtti. İstanbul’a giden Fidan Ü., 2 bin lira daha ödedi. İşlem sırasında Fidan Ü.’nün saçları makineyle sıfıra vuruldu.

Yetkililer, uygulamanın bu şekilde yapıldığı gerekçesiyle yurtdışından çoğaltılarak getirilen saçı, Fidan Ü.’nün kafasına yapıştırdı. Ancak iddiaya göre bu saç, Fidan Ü.’nün saçı değil, peruktu. Dilekçede “Fidan Ü. saçından olmuş ve kel kalmıştır. ‘Kendi doğal saçın olacak’ denmesine rağmen alay eder gibi peruk yapıştırılarak saçı kazıtılan Fidan Ü. duş aldığında yapıştırıcılar sökülüp peruk kaydığı için duş bile alamaz hale gelmiştir. 3 aydan bu yana psikolojik destek almaktadır” denildi. Fidan Ü. saç merkezine toplam 79 bin 200 liralık tazminat davası açtı.

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+4 = ?