logo


Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi, kellik problemi yaşayan ve saçları hızlıca dökülen kişiler tarafından tercih edilen bir işlemdir. Saç ekimi uygulaması erkek tipi olarak adlandırılan, saç dökülmesine maruz kalan kişilere uygulanmaktadır. Erkek tipi saç dökülmesi ise, genetik bozukluktan meydana gelmekle birlikte erkeklik hormonuna bağlı olan bir problemdir.

Saç dökülmesinin temel oluşumu saç üretimi yapan hücrelerin zaman içerisinde ölmesinden kaynaklanmaktadır. Bu durumda ilk aşamada saç güçsüzleşmeye başlamakta, ikinci aşamada büyümekte ve daha sonra teker teker dökülmeye başlamaktadır. Eğer sizlerde bu aşamalardan geçiyorsanız saçlarınızın döküldüğünü bilmelisiniz. Ancak saç dökülmesi artık can sıkıcı bir olay olmamalıdır. Gelişen tıp ile birlikte saçlarınızı onarabilir ve istediğiniz kadar saç ektirebilirsiniz.

Saç Ekimine Karar Vermeden EN büyük Etken Nedir?

Şüphesiz saç ekimi fiyatları ve saç ekimine gerçekten ihtiyacınız olup olmadığı belirleyici faktörlerin başında gelmektedir.

Saç Ekiminde Yaş Faktörünün Özellikleri

Saç ekimi işleminde yaş kriterinden çok saç dökülmesinin tipi önemlidir. Saç ekiminde bu durum esas alınarak işlem yapılır. Kişilerin yaşına göre saç dökülesinin devam edip etmediği ortaya çıkmaktadır.

Bu durum saç ekiminde yaşın önemli bir faktörüdür. Genel olarak kadınlarda ve erkeklerde 39 ile 40 yaş altında saç dökülmesi hızlı bir şekilde devam etmektedir. Bu nedenle eğer siz de 39 ile 40 yaş altıysanız saç ekimi tedavisinde daha çok senansa ihtiyacınız olabileceğini belirtmeliyim. Seans devam ettiği sürece saçlarınızın dökülmeye devam edeceğini bilmelisiniz.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürmektedir?

Saç ekimi tedavisi 3 saat ile 5 saat arasında değişmektedir. Eğer saç ektirdikten sonra kimsenin bu durumu öğrenmesini istemiyorsanız yaklaşık olarak 15 günlük bir sürece ihtiyacınız olacaktır. Eğer beğenilmeme kaygısı yaşıyorsanız 2 gün içerisinde yeni saçlarınıza alışacak ve normal hayata dönebileceksiniz.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi tedavisini piyasa gerçekleştiren binlerce tedavi alanı vardır. Genel olarak saç ekimi fiyatları 1.000 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir.

Saç ekimi fiyat aralıklarının bölgeden bölgeye göre değiştiğini söylemek mümkün. Ankara da saç ekimi yapan yerlerin saç ekimi fiyatları ile Adana da saç ekimi yapan yerlerin saç ekimi fiyatları aynı değildir.  Eğer siz de saçlarınızın dökülmesinden memnun değilseniz cebinize uygun saç ekimi fiyat aralıklarından yararlanabilirsiniz.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+7 = ?