logo


Rum bayrağı asanlara yasal işlem

20KKTC’nin Gazimağusa şehrinde iş yerlerinin önüne Rum kesiminin kullandığı “Kıbrıs Cumhuriyeti” bayrağı asan 2 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı

KKTC polisinden yapılan açıklamaya göre, saat 14.00’te K.B. (42) ve Ç.S. (23) Gazimağusa, 15 Ağustos Bulvarı üzerinde bulunan iş yerlerine ait binanın önüne üç adet “Kıbrıs Cumhuriyeti” bayrağı asıp “sahte devletin sahte bayrağını tanımıyorum benim bayrağım budur” diyerek uygunsuz tavır ve harekette bulundu. Polis K.B. ve Ç.S. hakkında yasal işlem başlattı.

Bu arada KKTC Atatürkçü Yaşam Derneği Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bırakın sporcuları, gözlemci veya izleyici olarak da yer alamadığımızı üzülerek belirtmek istiyoruz. Çünkü organizasyon komitesi tarafından davet yoktur” dedi.

27 farklı spor branşının sporcularının yarıştığı müsabakalarda 24 üye ülkenin sporcularının mücadele edeceğini belirten Dernek özetle şöyle dedi:

“Bu 24 üye içerisinde Avrupa Birliği’nden sorumlu Devlet Bakanı Sayın Egemen Bağış’ın sık sık dile getirdiği ve ’asla tanımıyoruz’ dediği ülke olan Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti sporcuları, bu müsabakalarda boy göstermektedir. Bu çerçevede Sayın Bağış’a soruyoruz. ’Tanıyoruz et ve tırnak gibiyiz’ dediğiniz bizleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gençliğini yanı başımızda Anavatanımızın Mersin ilinde gerçekleşen 17. Akdeniz oyunlarındaki bu organizasyona neden davet etmediğinizin izahını sizlerden beklemekteyiz.”.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+7 = ?