logo

RTÜK ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda görevden almalar

RTÜK ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nda görevden almalar

Terör örgütü FETÖ’nün darbe girişiminin ardından devlet kadrolarında cemaatle bağlantılı personelin açığa alınması veya görevlerinden alınarak pasif görevlere kaydırılması operasyonları sürüyor. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nda da tasfiye operasyonu başlatıldı. RTÜK’de bugün öğlen saatlerine kadar 29 personel açığa alındı. Soruşturma kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda da 197 personelin görevden alındığı öğrenildi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında kamuda görevden almalar sürüyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda darbe girişimi sonrası merkez ve taşra teşkilatında çalışan 197 personelin görevden alındığı öğrenildi. Bakanlık bünyesinde görevden almaların devam edeceği bildirildi.

RTÜK’E DE 29 PERSONEL GÖREVDEN ALINDI
Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK), Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında, üst kurulda çeşitli unvanlardaki 29 personelin açığa alınarak görevlerinden uzaklaştırıldığı bildirildi. RTÜK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, üst kurulda çeşitli kademelerde çalışan 29 personel açığa alınarak görevlerinden uzaklaştırıldı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?