logo


04 Ağustos 2017

Romanya’da Lucescu şoku!

Rumen hocanın Türkiye Milli Takımı’nın başına geçmesi ülkesinde şok etkisi yarattı. Steaua Bükreş Kulübü Başkanı Gigi Becali, Romanya Futbol Federasyonu’nu eleştirdi, “Dünyanın en iyi teknik adamını Türkiye’ye kaptırıyoruz. Bu çok üzücü ve utanç verici bir durum” ifadelerini kullandı

Mircea Lucescu’nun Türkiye tercihi Romanya’yı karıştırdı. Zenit ile yolları ayırdıktan sonra boşta olan deneyimli teknik adamın ülkesi yerine Türkiye’yi seçmesi, ülkede dünün en önemli konularından bir tanesiydi.

Özellikle Christoph Daum’un başında olduğu Romanya Milli Takımı’nın Dünya Kupası’ndaki durumuna dikkat çekildi. Grupta dördüncü sıradaki ekibin finallere gitme şansının azaldığı belirtilirken, milli takım için adı geçen Lucescu’nun elden kaçırıldığı yorumları yapıldı.

Steaua Bükreş Kulübü Başkanı Gigi Becali, Mircea Lucescu’nun yeni göreviyle ilgili Romanya Futbol Federasyonu’nu eleştirdi, Başkan Razvan Burleanu’ya sert çıkan Becali “Bu konuda yalnızca federasyonu eleştirebiliriz. Dünyanın en iyi teknik adamlarından bir tanesine sahibiz. Kendisini milli takımın başına getirmektense Türkiye’ye kaptırıyoruz. Bu çok üzücü ve utanç verici bir durum” dedi.

Lucescu’nun Türkiye’nin yeni teknik direktörü olması sosyal medya üzerinde de geniş yankı yarattı. Binlerce Rumen futbolsever attıkları tweetlerle ülkenin en iyi teknik adamının tercihini aralarında tartıştı bir kısmı üzüntüsünü, bir kısmı ise kızgınlığını dile getirdi.

İmza atıyor

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi için anlaşmaya varıldığını açıkladığı Mircea Lucescu, İstanbul’a geldi.

Tecrübeli hoca önceki gün Romanya’da özel bir görüşme yaptığı TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve beraberindeki yöneticilerle özel bir uçakla Bükreş’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaştı. Lucescu, havalimanından direkt olarak TFF’nin Riva’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ne geçti. Tecrübeli çalıştırıcının burada incelemelerde bulunup, bilgi aldığı öğrenildi.

Mircea Lucescu için bugün saat 14.30’da imza töreni düzenlenecek.

(Skorer)

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?