logo


05 Mayıs 2016

Romalı Perihan hayatını kaybetti!

Romalı Perihan hayatını kaybetti!

Bir süredir tedavi altına olan ‘Romalı Perihan’ adıyla tanınan Perihan Benli dün gece yaşamını yitirdi.

Perihan Benli’nin yoğun bakımda olduğunu duyuran isim olan ses sanatçısı Onur Akay, sosyal medya üzerinden, “Romalı Perihan’ı maalesef kaybettik. Romalı lakabını Zeki Müren takmıştı ve sonunda Zeki Müren gibi kendisini ölüme terk etmesi çok üzücü” mesajını paylaştı.

Twitter’da çarpıcı açıklamalar yapan Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, yakın dostu Romalı Perihan’ın rahatsızlığı hakkında bilinmeyenleri de anlattı.

İŞTE O AÇIKLAMA
Rahatsızlığı geçen yaz başladı. Asıl rahatsızlığı psikolojik sorunlardı. Yanına kimseyi yaklaştırmıyordu. Şeker hastalığı sinir uçlarına vurdu ve kaslarında erime başladı. Bir deri bir kemik kaldı. Kendisi rahatsızlığını günde 2-3 litre içtiği gazoza bağlıyordu ama durum öyle değildi. Bakımsızlıktan eriyordu. İlk önce GATA’ya yattı ama psikolojik sorunlarından tedaviyi kabul etmedi. Raporlarında bile, tahlilleri ve Emar çekilmesini kabul etmediği için taburcu olduğu yazıyordu.

Daha sonra kendisini bir profesör gördü ve bakımsızlıktan bu durumda olduğunu, iyi bakılırsa sağlığına kavuşacağını söylemişti. Beşiktaş Belediyesi kendisine yardımcı oluyordu. Zaman zaman belediye görevlileri yemek bile götürüyordu. Bilincini kaybedip fenalaşınca, belediye Bağcılar İklim Hastanesi’ne kaldırdı. Doktorlar makinaya bağlı yaşadığını, bilincinin yerinde olmadığını ve yaşama şansının %10 olduğunu söylemişti. Perihan Benli ve Romalı Perihan olarak bilinir ama hastanede kayıtlı soyadı ise Perihan Özkurt. İspanya’da bir ablası olduğunu biliyorum. Türkiye’de yeğeni vardı ancak psikolojik sorunlardan yanına kimseyi yaklaştırmıyordu. Mekanı cennet olsun inşallah.” dedi.

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+5 = ?