logo


Rögara düşen işçi hayatını kaybetti

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, ilçedeki ilk tedavisinin ardından Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne skonutk edilen belediye işçisi Serdar Aslan’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi almak üzere hastaneye geldi. Karataş, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Aslan’ın burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadığını kaydetti.
İlçede akşam saatlerinde aşırı derece yağış bir yağmur yağdı söyleyen Karataş, ‘ Kotta kalan bazı dükkanlarımızı ve konutlerimizi su bastı. Belediye çalışanları olarak biz seferber olduk. Bu esnada tüm arkadaşlarımız bu olaya müdahale ederken, maalesef bugün kendi çalışanlarımızdan birini kaybettik. Sele kapıldı. Doktorlarımız müdahale etti, maalesef kurtaramadık. Üzüntülüyüz, tüm belediye camiasına başsağlığı, ailesine de sabırlar diliyorum’ dedi.
İlçede yağmurun durduğunu ifade eden Karataş, ‘Felaketin boyutunu tam olarak bilemiyorum. Yarın bunları çıkarmaya çalışacağız. İlk müdahalemiz hastaneydi. Bir adet vidanjörümüz var. İlk önce hastaneye gönderdik. Oradaki hastalarımızın hayati tehlikesi olmasın diye. Tüm su motorlarını da ihbar gelen dükkan ve konutlere yönlendirdik. Bize, yaklaşık 100-150 civarında ihbar geldi. Bu rakamlar sabah yapılacak tespit çalışmalarıyla netlik kazacaktır’ diye konuştu.

Etiketler: » » » »

Share