logo


07 Ekim 2013

Rijkaard ve Sneijder! Sıfır, sıfır elde var…

rijkardNTVSpor yorumcularından Mehmet Demirkol, Wesley Sneijder hakkında ilginç tespitlerde bulundu.

Galatasaray, Akhisar’a deplasmanda 2-1 yenildi ve sarı-kırmızılı takıma olan eleştiriler de tavan yaptı. NTVSpor yorumcularından Mehmet Demirkol, Wesley Sneijder hakkında ilginç tespitlerde bulundu.

“SNEIJDER VE EBOUE = SIFIR…”

Galatasaray’ın Sneijder transferinde büyük bir hata yaptığını ifade eden Demirkol, Sneijder’i getiren aklın, Mancini hamlesinin de yanlış olduğunu vurguladı. Sneijder ile Eboue’nin Galatasaray’a olan katkısının ‘sıfır’ olduğunu vurgulayan Demirkol, “Eboue ne yapıyor, Sneijder ne yapıyor. Sneijder’in ismine cismine baksanız tamam dersiniz. Sneijder topları sürekli kötü kullanıyor, oyuna katkısı sıfır. Sneijder’in kaleye bir tane şutu, vur ama kötü vur. Hollanda’dan özellikle orta saha alıyorsan, tamamen takımı ona göre kurman gerekir. Sneijder’in aradığı oyuncu tipleri bellidir. Bu adam sistem adamı” dedi.

“SNEIJDER İLE RIJKAARD AYNI”

Sneijder ile Rijkaard’ın Galatasaray’daki döneminin de benzer olduğunu belirten Demirkol, “Sneijder’in bugünkü başarısızlığı ile Rijkaard’ın başarısızlığı arasında hiçbir fark yok. Sneijder’e göre takım yaparsanız oynar, 2010’da yaptılar oynadı. Sadece 1 sezon ama. Sadece o kadar. 2010’da dünyanın en iyi oyuncusu, hiçbir tartışmaya gerek yok. Sneijder bir sistem oyuncusu, Galatasaray’da da şu anda o sistem yok. Hollandalılar’ın attıkları adım bile sistem, sen bu sistemi kurmaz ve olduğu kadarıyla dersen olmaz, adam yalpalar.” şeklinde konuştu.

“MANCINI, SNEIJDER’İ ANLAMAZ”

Roberto Mancini’nin Wesley Sneijder sorununu çözemeyeceğini dile getiren Demirkol, “Mancini, Sneijder’in yapısını ele alamaz, mümkün değil. Burası başka bir dünya, başka türlü dönüyor bu iş. Sneijder kararını kim verdiyse ve bu kararın üstüne de Mancini kararını kim verdiyse bu işten anlamıyor. Lafı uzatmaya hiç gerek yok.” ifadelerini kullandı.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+10 = ?