logo


04 Kasım 2017

Rıdvan Dilmen: “Arda, Galatasaray’a gelirse çok iş yapar”

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray – Gençlerbirliği mücadelesini değerlendirdi.

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray – Gençlerbirliği mücadelesini değerlendirdi.

İşte satırbaşları;
Ağır sıklet ile hafif sıkletin maçı oldu. Her ne kadar Gençlerbirliği Beşiktaş ve Başakşehir’i yense de skorların aldatıcı olduğunu düşünüyordum. Medya son zamanlarda Galatasaray takımının üstüne çok gereksiz geliyordu. Bunların üstüne çok iyi bir maç çıkardılar. Skoru garantileyince de sınırda oyuncularını oyundan çıkardılar. Tudor için Başakşehir maçı 50. dakikada başladı.

Galatasaray son 3-4 maçtır sürekli oyun sitemini değiştirerek oynuyor. Bu maçta da enteresan bir dizilişle çıktılar. Tabii Tudor bunu kadro kalitesine güvendiği için yapıyor. Belhanda geldiğinden beri böyle bir oyun bekliyordum ondan. Sezon içinde 4-5 defa daha sıkıştıracaktır bu oyundan.

Fernando. Hangi sistemi, formasyonu oynarsanız oynayın Fernando buna uyar. N’Diaye’yi herkes çok beğeniyor, tutuyor ama ben beğenmiyorum. Galatasray’ın 11’inde oynayabilecek bir futbolcu değil. Bugün oynasa N’Diaye yıldız olurdu. Çok açık alan vardı. Ancak kapalı savunmalarda sıkıntı yaşar.

“Rodrigues büyük bir futbolcu olamaz”
Rodrigues hiçbir zaman çok büyük bir futbolcu olamaz. Son kararları hiç doğru değil. Evet teknik direktörler hep ona önlem alacaktır ama yeterli seviyede değil. Gelişim gösteremiyor. Belhanda’nın futbol bilgisi üst düzey. Ancak 10 numaranın getirmiş olduğu bir tembellik var onda.

Mariano “cuk” oturdu
Çok sağ bek denendi. Ama Mariano “cuk” diye oturdu. Şimdi sırada “cuk” diye oturacak bir de sol bek gerek.

“Arda Turan gelirse çok iş yapar”
Arda Turan, Galatasaray’ın sol kanadında çok iş yapar. Transfer edilmesi halinde katkı sağlayacağını düşünüyorum.

“Penaltı yanlıştı”
Galatasaray’ın kazandığı penaltı doğru değil. Rozetti de gelse spaghetti de gelse penaltı değil. Napsın Gençlerbirliğili futbolcu kolunu… Hakemin üstünde baskı da yoktu ama penaltıyı yanlış bir şekilde çaldı.(Skorer)

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+9 = ?