logo


Reyhanlı’da bomba alarmı!

reyhanli-saldiriHatay’ın Reyhanlı ilçesinde Suriye plakalı otomobilin altına bırakılan 2 bomba bulundu.

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde, Suriye plakalı bir otomobilin altına bırakılan bombalı 2 paket belirlendi. İçindeki parçalar mıknatısla birbirine tutturulan iki bomba, uzmanlar tarafından kontrollü olarak etkisiz hale getirildi.

Reyhanlı’nın Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde, devriye gezen polis ekipleri bu sabah erken saatlerde bir binanın önünde park edilen Suriye plakalı bir otomobilin altında 2 paket gördü. Bunun üzerine bölgeye çok sayıda daha polis sevk edildi. Olası bir patmaya karşılık çevrede geniş güvenlik önlemi alındı. Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Bomba imha uzman ekipleri, robot yardımı ile içindeki parçalar mıknatısla birbirine tutturulan iki bombayı kontrollü olarak patlatarak etkisiz hale getirdi. Çevreye dağılan parçalar toplayan uzmanlar inceleme yapmak için Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü. Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Özkan ve Müdür Yardımcısı Murat Keleş çalışmaları baştan sona kadar izledi.

reyhanli-saldiri2

Polis bombaların kim ya da kimler tarafından bırakıldığını tespit etmek için kapsamlı soruşturma başlattı.

2013′Ü AKILLARA GETİRDİ!

1 Mayıs 2013′de Reyhanlı, Hatay’da düzenlenen iki ayrı bombalı saldırıda 52 kişi ölmüş, 146 kişi de yaralanmıştı. Bombalı araçlarla düzenlenen bu saldırı, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kanlı terör eylemi olarak kayıtlara geçmişti.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+7 = ?