logo


Reuters: Polis, Zaman gazetesine baskın yaptı

14-aralik-cemaat-operasyon-670-ekrem-dumanliABD’li haber ajansı Reuters, sabah erken saatlerde polisin cemaatin medya ayağına yaptığı operasyonu “Son Dakika” olarak dünyaya duyurdu

Dünyanın en büyük haber ajanslarından Reuters, Zaman Gazetesi’ne yapılan polis baskınını ‘ACİL’ başlığıyla ‘Son Dakika’ olarak verdi.
Haberde, polis ekiplerinin bu sabah Zaman Gazetesi’ne baskın düzenlediği belirtilerek, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 gün önce söz konusu operasyona işaret ettiğine dikkat çekildi.

17-25 ARALIK OPERASYONLARINA VURGU
Reuters, hadisenin 3 bakanın istifasıyla sonuçlanan 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının yıldönümüne denk geldiğine de vurgu yaptı.
Dumanlı’nın bu sabah canlı yayında korkusuz bir şekilde polis ekiplerine kendisini tutuklama çağrısı yaptığı, bu sırada Zaman Gazetesi’ne gelenlerin “Özgür basın susturulamaz” diye slogan attığı ifade edildi.
Reuters, Samanyolu Televizyonu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın gözaltına alındığı yönündeki haberlere de yer verdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+3 = ?