logo


Rakiplerini Geride Bırakan Bir Emlak Portalı Emlakjet

 

Yakın zamanda başımdan geçen bir yeni ev alma macerasından dolayı, internetteki emlak sitelerini dolaşırken karşıma çıkan oldukça farklı bir emlak sitesi Emlakjet.com’dan bahsetmek istiyorum.

Hepimizin illaki ev satın alma ya da en azından kiralık ev bakmayla ilgili bir hikâyemiz olmuştur. Sokak sokak, mahalle mahalle gezip ev bakmanın komik olacağı bu dönemde, çoğunuz benim gibi büyük bir vaktini internetten kiralık ya da satılık ev ilanlarına bakarak geçirmek zorunda kalmıştır. Google’dan belli bir şehirdeki kiralık ya da satılık ev ilanlarını aratınca, karşımıza çıkan onlarca emlak sitesini bir hatırlamaya çalışın.

Kimisinin tasarımı kötüdür, ekrana bakınca insanın gözü yorulur ve ilanların daha ikinci sayfasına varamadan pes edip kapatırsınız. Kimisinin tasarımı güzeldir ama çok fazla güven vermez. Çünkü tarihi çoktan geçmiş ilanları hala kaldırmadıklarını fark edersiniz. Kimisinin tasarımı da güzeldir, güven de verir fakat çoğu ilanda ya evin fotoğrafları olmaz ya da olanlar da büyüteçle bakmanızı gerektirecek derecede kalitesiz ve küçüktür. İşte tüm o emlak sitelerinin arasında boğulmak üzereyken rastladım Emlakjet’e.

Öncelikle, siteye ilk girişte insanın içini açan çok hoş bir tasarım yapmışlar. Diğer emlak siteleri gibi girer girmez sizi yüzlerce daire ilanına boğmuyor. Aramanızı yaptıktan sonra, ilanlar karşınıza döküldüğünde de içinizi daraltan bir görüntüyle karşılaşmıyorsunuz. Yine diğer tüm sayfalarda gayet modern, hoş ve göz yormayan bir tasarıma gitmişler. Bu, sitede daha fazla vakit geçirebilmek adına gerçekten çok önemli.

Emlakjet’te hoşuma giden bir diğer ayrıntı da, yalnızca ilanları sıralamakla kalmayıp aynı zamanda ilanları karşılaştırabilme gibi harika bir özelliğe de sahip olması. Beğendiğiniz ilanları yeni sekmede açıp bilgisayara can çektirmektense, istediğiniz ilanı karşılaştırma listenize atıyorsunuz ve aynı ekranda 4 farklı ilanı karşılaştırabiliyorsunuz. Şahsen benim en çok işime yarayan özelliği bu oldu.

Emlakjet’i diğer emlak sitelerinden ayıran en önemli özelliğine gelecek olursak da, yalnızca ev sahipleri ve diğer ev almak ya da kiralamak isteyen insanları bir araya getiren sıradan bir emlak sitesi olmayı seçmeyip “Emlakjet Haber” adı altında emlakla ilgili haberlere, duyurulara ve önemli bilgilere yer veren harika bir hizmete de imza atmış olmaları gerçekten takdiri hak ediyor.

Kim düşünmüş ve yaptıysa, hepsinin ellerine sağlık.

 

Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+4 = ?