logo


03 Eylül 2015

Quaresma’dan paylaşım rekorları kıran mektup!

q7

Bodrum’da, cesedi kıyıya vuran 3 yaşındaki Suriyeli mülteci Aylan’ın yürek yakan görüntüsü Beşiktaşlı Quaresma’yı çıldırttı. Portekizli futbolcu, ‘Dostum’ başlıklı bir mektup yazarak, tüm dünyaya sesledi.

Bütün dünyada mülteci sorunu giderek artarken, zarar gören çocuklar için Ricardo Quaresma’dan örnek bir hareket geldi. Şu an Portekiz Milli Takımı kampında bulunan Beşiktaşlı yıldız, kişisel blogundan son derece duygusal bir mektup paylaştı.

Özellikle Avrupa’yı mülteci sorununa duyarlı olmaya çağıran ve çocuk ölümlerinin önüne geçilmesi için tedbirler alınmasını isteyen Quaresma’nın bu davranışı büyük ilgi gördü. İşte Ricardo Quaresma’nın ‘Dostum’ başlıklı o duygusal mektubu:

Baştan başlamak

“Dostum; Hayal et… Çocuğun kollarının arasında. Ülkeni terk etmek zorunda kalmışsın. Savaştan ve açlıktan kaçıyorsun, gizlenmek zorundasın. Dünyada seni kabul edecek bir yer bulmak için umutsuzca kaçıyorsun. Baştan başlamak istiyorsun. Çocuğuna hak ettiği güzel hayatı sunmak için baştan başlamak istiyorsun.

Şimdi hayalini sonlandır. Avrupa gerçeğini gör. Neler olup bittiğini. Savaştan kaçan çocuklar, aynı zamanda bizim de çocuklarımız. Onlar da bir gelecek ve daha iyi bir dünya hakkına sahipler.

Bu sorunu çözmek bizim elimizde. Bunu önlemek için kayıtsız kalamayız.”

Etiketler: » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+2 = ?