logo

Protestoculara pompalı tüfekle saldırı

pompalı tüfekleTerör örgütü IŞİD’i protesto bahanesiyle izinsiz gösteri düzenleyen gruba pompalı tüfekle ateş açılması sonucu bazı kişiler yaralandı.

Esenyurt’ta terör örgütü IŞİD’i protesto bahanesiyle izinsiz gösteri düzenleyen gruba pompalı tüfekle ateş açılması sonucu bazı kişiler yaralandı. Yaralananlardan durumu ağır olan bir kişinin beyin ölümü gerçekleşti.

Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde Esenyurt’ta toplanan bir grup, IŞİD’i protesto etmek amacıyla slogan eşliğinde yürüyüşe geçti. Göstericilere, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından pompalı tüfekle ateş açıldı. Olayda bazı göstericiler yaralandı.

Yaralıların çoğu kaldırıldıkları hastanede ayakta tedavi edilirken, başına isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Mert Değirmenci’nin beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi.

HAFİF YARALILAR VAR

Bu arada, Esenyurt Kıraç Meydanı’nda toplanarak yürüyüşe geçen Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyelerinden oluşan göstericilerle başka bir grup arasında kavga çıktı. Kavgada darp sonucu yaralanan ve parkta baygın halde bulunan çıplak bir kişi, önce Esenyurt Devlet Hastanesine, ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Kavgada hafif yaralanan kişiler de olduğu öğrenilirken, Esenyurt Devlet Hastanesi çevresinde polis ekipleri tarafından güvenlik önlemi alındı.

Esenyurt’ta polis ve jandarma ekiplerinin güvenlik önlemleri sürüyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?