logo


17 Temmuz 2013

Polis işi bozdu!

fb logoFenerbahçe’yi savunan Alman avukat Martens, Milliyet’e verdiği demeçte, “Polisin ve mahkemenin bu işin içinde olması, fezlekeler kararın bu kadar ağır çıkmasındaki en önemli etkenler” ifadelerini kullandı

Fenerbahçe’yi UEFA Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu’nda savunan Alman avukat Dirk Rainer Martens, Milliyet’e konuştu.
Kararın açıklanmasından sonra ulaştığımız kulübün Alman avukatı UEFA’dan çıkan cezayı “ağır” olarak nitelendirdi.

CAS sürecine değinen Martens, “Her zaman umut vardır. Zaten umudumuz olmasa bu davayı CAS’a taşımazdık. CAS’dan ne çıkacağı ile ilgili tahminde bulunmak çok zor. Öncelikli olarak hedefimiz erken bir karar aldırıp kulübün tekrar kupalara katılımını sağlamak” dedi.
Martens ayrıca kamuoyunda sıkça yapılan Porto, Milan ve Fenerbahçe örneklemesi ile ilgili de şunları söyledi:
“Bu üç konuyu aynı çerçevede değerlendirmek ya da kıyaslamak çok doğru olmaz. Verilen cezalar farklı. Ortadaki deliller farklı. Bu yüzden ben kıyaslamanın doğru olmadığını düşünüyorum. Bu duruma bireysel olarak yaklaşmalısınız. Mesela bu iki kulüpten farklı olarak Fenerbahçe devam eden sezonda Avrupa’ya katılmadı.”
Alman avukat, UEFA’dan bu kadar ağır bir ceza çıkmasının temel nedenini ise polis soruşturması ve mahkemenin aldığı karara bağladı. Martens, “Polisin ve mahkemenin bu işin içinde olması, fezlekeler kararın bu kadar ağır çıkmasındaki en önemli etkenler” ifadelerini kullandı.
Martens, Federasyon Tahkim Kurulu tarafından ceza alan iki Fenerbahçe yöneticisinin istifa etmesi ile ilgili bir talebi olup olmadığı sorumuza ise yanıt vermedi.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+8 = ?