logo


Polis baskınında teslim olan köpek

Tüm dünya bu köpeği konuşuyor!

Brezilya’da bir uyuşturucu çetesine yapılan baskında, polisin ‘teslim ol’ çağrısına uyup yere yatan köpeğe tüm dünya hayran oldu

Brezilya’nın güneyinde narkotik polisi ve ordunun ortaklaşa düzenlediği bir operasyonda ilginç bir sahne yaşandı. Şüpheli uyuşturucu çetesine yapılan baskın sırasında, polisin ‘teslim olun’ çağrısıyla birlikte yere yatan çete üyelerini gören köpek de onlara uyarak aynı şekilde yere yattı.

Polis sözcüsü, çetenin köpeği olduğunu görünce önce saldırır korkusuyla tedirgin olduklarını fakat köpeğin de sahipleriyle birlikte ‘teslim olduğunu’ görünce çok şaşırdıklarını belirtti.

Brezilyalı köpek eğitmeni Barnie Rico, “Bir köpeğin karnını tamamen açarak uzanması tam bir teslimiyet anlamına gelir, bu şekilde uzanmış olması kesinlikle herhangi bir sorun çıkarmayacağını belirtmiş” derken, köpeğin böyle bir durumda sahiplerini taklit etmesini de oldukça zeki bir hareket olarak niteledi.

Yapılan baskında kokain, marihuana, silah ve askeri teçhizat ele geçiren polis çete üyelerini tutuklarken, köpeğin ise ‘tutuklanmadığı’ açıklamasını yaptı.

Etiketler: » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+10 = ?