logo


Platonik aşk iddiası…

Platonik aşk iddiası...

İstanbul Kağıthane’de lüks araç içerisinde yaşanan infazda platonik aşk iddiası… Olayın şüphelisi E.P. ve öldürülen Gökhan Arıcan’ın eşi gözaltına alındı.

İSTANBUL’da kendisine çakar ışık sistemi takılması için bırakılan lüks makam otomobilinin içinde öldürülen Gürkan Arıcan cinayetinin ardından eşi ve yanında çalışan şüpheli gözaltına alındı.

Poliste verdiği ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf eden şüpheli çalışan Ercan P. “3 yıldır birlikte çalışıyorduk. Benim ondan habersiz iş yaptığımı söyleyince aramız bozuldu. Olay günü bunu konuşurken silahımı çektim. Elime davranınca silah patladı” dedi.Şüpheli ifadesinde ayrıca ölen Gürkan Arıcan’ın eşiyle aralarında duygusal bir yakınlaşma olduğunu iddia ettiği öğrenildi. Öte yandan çelişkili ifadeler üzerine gözaltına alınan eş O.A. ise poliste ifade vermeyerek “Susma” hakkını kullandı.

LÜKS OTOMOBİLİN İÇİNDE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ
Kağıthane, Hamidiye mahallesi, Selçuklu caddesi, Arıcılar Camii istikametinde dün gece saat 20.15 sıralarında meydana gelen olayda 06 BG 3143 plakalı lüks otomobilin park halinde durduğu ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri direksiyondaki şahsın tabancayla vurulduğunu tespit etti. Yapılan incelemede Gürkan Arıcan’a ait olduğu belirlenen cesedin başından tabancayla vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Bu gelişme üzerine alarma geçen polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

1

ŞÜPHELİ “KAZA OLDU” DEYİP ÇAĞIRILDI

Bu gelişme üzerine işyerinde bulunan güvenlik kamera görüntülerini inceleyen dedektifler Gürkan Arıcan ile yanında çalışan Ercan P.’nin saat 20.00 civarlarında işyerinden ayrıldıklarını tespit etti. Bunun üzerine telefonla aranan Ercan P. “Bir kaza oldu, hemen gel” denilerek Karakola çağrıldı. Karakola gelen Ercan P. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından olayın şüphelisi olarak gözaltına alındı. Öte yandan şüpheli Ercan P’nin olaydan hemen sonra mesajlaştığı Gürkan Arıcan’ın eşi O.A.’da çelişkili ifadeler vermesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Polis tarafından sorgulanan şüpheli Ercan P. kısa süre içinde işlediği cinayeti itiraf ettiği öğrenildi. Ercan P.’nin ifadesinde “Onunla 3 yıldır birlikte çalışıyorduk. Son günlerde ondan habersiz işler yaptığımı ve para kaçırdığımı söylemeye başladım. Bu nedenle zaman zaman tartışıyorduk. Olay günü işimizi bitirdikten sonra birlikte dükkandan çıktık. O evine gidiyordu, ben de Göktürk’te dini bir toplantıya gitmeyi planlıyordum. Yolda farlarımı yakıp söndürerek onun durmasını sağladım. Aracımdan inip onun kullandığı otomobile bindim. Biraz konuşmak istediğimi söyledim. Eski konular yüzünden yine tartıştık. Bana bağırıp hakaret etmeye başlayınca onu korkutmak için silahımı çektim. Bu sırada silahı görünce elime davrandı. Mücadele sırasında silah patladı. Başından vuruldu. Korkarak oradan kaçtım.” dediği öğrenildi.

CİNAYETTEN SONRA DİNİ TOPLANTIYA GİTMİŞ

Otomobile bindikten sonra Göktürk bölgesinde dini bir toplantıya katıldığını anlatan Ercan P. “Toplantıdan sonra vaaz veren hocayı Okmeydanı’na bıraktım. Evime doğru giderken polis beni arayarak bir kaza olduğunu Sadabat polis merkezi karakoluna gelmemi istedi. Ben de gittim. Orada gözaltına alındım.” dediği öğrenildi.

ÖLDÜRDÜĞÜ KİŞİNİN EŞİYLE DUYGUSAL YAKINLAŞMA OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Şüpheli Ercan P.’nin ayrıca polisteki ifadesinde ayrıca Gürkan Arıcan’ın eşiyle aralarında 6 aydır devam eden duygusal yakınlaşma olduğunu söylediği belirtildi. Onunla mesajlaştıklarını iki kez de çay bahçesine gittiklerini anlatan Ercan P.’nin ancak cinayet olayının bununla bir ilgisinin bulunmadığını iddia ettiği öğrenildi.

EŞ POLİSTEKİ “SUSMA” HAKKINI KULLANDI

Öte yandan gözaltına alınan eş O.A. ise poliste ifade vermeyerek “susma” hakkını kullandı. Ancak yapılan çalışmalarda polis O.A.’nın cep telefonunda şüpheli Ercan P.’nin numarasının “Zeliş” kod adıyla kayıtlı olduğunu tespit etti. Şüpheliler polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+6 = ?