logo


PKK’nın Özel Harekatçı Yakalandı İddiası

ÖZEL HAREKATÇI

PKK’nın şantiye basıp vatandaşları yere yatıran ve “Türk’ün gücünü göreceksiniz” diyen “Ersin Demirel” adlı özel harekatçıyı kaçırdığı yönündeki iddiasını Erdoğan’ın danışmanı yalanladı.

PKK, Yüksekova’da özel harekât timlerinin 5 Ağustos’ta bir şantiyeye yapılan baskın sırasında “Türk’ün gücünü göreceksiniz” sözleriyle gündeme gelen “Ersin Demirel” adlı Özel Harekat Komiseri’ni kaçırdığını iddia etti. Ancak iddia Erdoğan’ın danışmanı tarafından yalanlandı.

“NE YAPTI ULAN BU DEVLET SİZE”

Yüksekova’da bir şantiyeye yapılan baskının görüntüleri Youtube’da yayınlanmıştı.

Yayınlanan videoda bir özel harekât timinin, yüz üstü elleri arkadan bağlanmış ve yan yana dizilmiş işçilere, “Ne yaptı lan size bu devlet? Hepinizi tanıyorum ben. Kim ki hainlik yapıyor karşılığını görecek! Türk’ün gücünü göreceksiniz!” dediği görülüyordu.

PKK’ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı’nın (ANF) haberine göre, PKK’lılar şantiyeye baskın yapan birliğin sorumlusu olan ve ilgili konuşmayı yapan Özel Harekat Başkomiseri Ersin Demirel’i yakaladıklarını iddia etti ve fotoğrafını yayınladı.

ERDOĞAN’IN DANIŞMANINDAN YALANLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlarından Mustafa Varank, söz konusu iddiayı yalanlayarak Twitter hesabından “Sordum emniyette Ersin Demirel diye bir memur yokmuş” diye yazdı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

2+3 = ?