logo


Pizza Yiyerek Kilo Nasıl Verilir?

piza

Çağımızın en büyük sorunların birisi alınan hızlı kilolardır çok çabalamamıza rağmen bir türlü istediğimiz kiloya ulaşamamızdır. Bazıları zaman zaman istedikleri kiloya ulaşmakta ancak kısa süre sonra tekrar kilo almaktadır. Kilo verdikten sonra verdiğimiz kiloları da korumak çok önemlidir. Tüm dünyada kilo sorunu giderek yaygınlaşmaktadır bunun en büyük nedenlerinden birisi de tatlıya ve tuzlaya olan düşkünlüğümüzdendir. Özellikle tatlı tüketiminden bir türlü vazgeçemiyoruz insanlar her yemek yedikten sonra bir tatlı arıyor illa ki bu ihtiyacımızı meyvelerle karşılayabilirsek kiloları dengelemek daha kolay olur.

Spor yapmak belki de en uygun durum olarak görülüyor ancak hızlı yaşam nedeniyle çoğu insan spor yapmaya vakit bulamıyor peki spor yapamıyoruz tatlı ihtiyacımızdan vazgeçemiyoruz biz nasıl zayıflayacağız?  Bunun en güzel yolu kalori hesabı yapmaktan geçer örneğin pizza vazgeçilmez bir gıdadır. Gel sen pizza yemeyi bırak bu sana zararlı diye kimseyi ikna edemezsiniz bunun yerine çok güzel bir kalori hesaplaması yaparak hem pizza yiyebilir hem de çok kolay bir şekilde zayıflayabilirisiniz. Tabi öyle önünüze gelen her pizza yemeyeceksiniz size kilo aldırmayacak hafif malzemelerden yapılan pizzaları tercih etmeniz gerekir. Bunların yanında biraz spor yapmanız daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Tatlı konusuna gelince de bu ihtiyacınızı ideal kilonuza gelenek kadar meyvelerden karşılayacaksınız. Özellikle yemeklerden sonra insanlara tatlı yemek hissi gelir bu hissi durdurmanın en güzel yolu meyve yemektir. Meyveler belli oranlarda tatlı içermektedir ve bu ihtiyacınızı çok kolay karşılamaktadır. Pizza yiyerek zayıflamak için ilk olarak günlük kalori ihtiyacınızı belirleyeceksiniz bunu uzmanlar aracılığıyla sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz daha sonra yaptıracağınız pizza mümkün olduğunca hafif olsun tabi isteklerinizden de büyük ölçüde vazgeçmeyin yine sizin zevkinize göre olsun daha sonra yediğiniz pizzanın kalorisini hesaplayın ve ihtiyacınız olandan düşün. Geri kalan kalori ihtiyacınızı tüm güne yaydığınızda hem pizza yemiş oluyorsunuz hem kalori takibi yapmış olduğunuz için sağlıklı ve düzenli bir beslenme programı belirlenmiş oluyor. Bu sayede fazla bir kalori almadığınız için sağlıklı ve hızlı bir şekilde zayıflayacaksınız. Zayıflama sadece görüntü olarak değil size psikolojik olarak da çok iyi gelecektir.

Daha çok sosyal hayatın içinde yer almak isteyeceksiniz ve çevrenizdekilerle daha çok vakit geçireceksiniz. Pizza yiyerek zayıfladığınızı çevrenizdekilere gösterdiğiniz bu durum herkesin de dikkatini çekecektir. Çünkü kilo vermek sadece belli bir kesimin değil büyük bir kesimin sorunu haline geldi. Düzensiz yaşam sağlıksız beslenme ve kimyasal katkılı gıda maddeleri nedeniyle insanlar sürekli kilo almaktadırlar bu duruma siz dur demedikçe de kilo almaya devam edersiniz. Her şey sizin iradenizle alakalıdır önce kilo vermeye kararlı olacaksınız sonra bir program belirleyeceksiniz ve o program dışına çıkmayacaksınız. Pizza yiyerek ve kalori kontrolü yaparak en lezzetti kilo verme yöntemlerinden birini uygulamış olursunuz.

Kaynakça:

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+8 = ?