logo


Ankara’da büyük faciadan son anda dönüldü!

uçakTürk Hava Yolları’nın 15:00’te havalanması gereken TK2151 sefer sayılı Ankara-İstanbul yolcu uçağı, havalanmak üzereyken kalkışını iptal etti. Aprona dönen uçaktaki yolcuların endişeli bekleyişi devam ediyor…

Türk Hava Yolları’nın 15:00’te havalanması gereken TK2151 sefer sayılı Ankara-İstanbul yolcu uçağı, havalanmak üzereyken kalkışını son anda iptal etti. Aprona dönen uçaktaki yolcular bir süre panik içinde bekledi.

Az önce pilotun anonsu duyuldu: Kule tavsiyesi üzerine en yüksek hızdan geri döndük.

Bu anons sonrası uçakta şaşkınlık ve panik yaşandı.

Bugün 14:00’te Ankara’dan İstanbul’a gidecek uçak kuş sürelerinin tehlike yaratması üzerine zamanında kalkamamıştı. O uçağın yolcuları 15:00 uçuşuna yönlendirilmişti. Üst üste yaşanan sıkıntı yolcular arasında huzursuzluğa neden oldu.

Yapılan ikinci anonsla facianın eşinden dönüldüğü ortaya çıktı. Buna göre: Uçak kalkış için pistte en yüksek hıza ulaştığı sırada başka bir uçak iniş yapmak üzereydi ancak teknik bir nedenle pisti pas geçmek zorunda kaldı. İşte tam bu sırada Ankara-İstanbul uçağı havalanıyordu. Kulenin anonsuyla kalkış son anda engelledi. Yani Ankara’da az kalsın feci bir kaza yaşanacaktı. İki uçak havada çarpışmaktan saniyelerle kurtuldu.

THY’den olayla ilgili resmi açıklama yapılmadı.

kaynak:hürriyet

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+6 = ?