logo


Peşinatsız Ev Kredileri

Peşinatsız ev kredisi almak pek çok kişinin hayal ettiği bir seçenektir. Çünkü yeni bir ev almak istediğinizde bankalar size büyük oranda destek oluyor. Ya peşinat konusu? Peşinat ev alacakların karşılaştığı en büyük sorunlardan biridir. Çünkü ev taksiti için kredi bulunuyor fakat peşinat konusu hemen çözülemiyor. Ama siz bir şekilde kendi evinize geçme isteği duyuyorsunuz. Belki emeklilik sonrası belki evlilik sonrası paranızı artık kendi evinizin taksitlerine yatırmak istiyorsunuz. Yıllarca verdiğiniz ya da vereceğiniz yüklü miktarlardaki kira tutarlarını kendi evinize verdiğinizde daha kârlı çıkacağınızı biliyorsunuz. Özgürce ve kendi mülkünüzde yaşamanın hayali ile ev ücretini nasıl karşılayacağınız konusunda araştırma yapıyor olabilirsiniz. İşte sizin için sunulan seçenekler:

Bankaların %100 Peşinatsız Ev Kredisi

Bankalar aracılığıyla taksitle ev alma şansınız doğuyor. Bunun için bankalara ev kredisi başvurusunda bulunmanız gerekir. Bankaların size yapacağı destek %75 civarında oluyor. Yani büyük oranda ihtiyacınız karşılanıyor. Ama işin peşinat kısmı ödenmeden bir ev sahibi olamıyorsunuz.

Bankalar artık yüzde yüz peşinatsız kredi verebiliyor. Fakat bu o kadar da kolay olmuyor. Çünkü başlangıçta bir dizi işlem gerekiyor. Sonuç ve değerlendirme sonra yüzde yüz kredi hakkı kazanıp kazanmadığınıza karar veriliyor. Öncelikle banka sizin gelir durumunuzu inceliyor. Sonra ise ekspertiz uzmanlarını alacağınız evin olduğu yere gönderiyor. Yapılan incelemeler sonrasında söz konusu evin bedeli belirleniyor. Ekspertiz raporları evin değerini mevcut rakamdan yüksek çıkarırsa bu durumda yüzde yüz ev kredisi alma hakkına sahip olabiliyorsunuz.

İpotekle Ev Peşinatı: Ekspertiz raporlarına başvurmak işin en son kısmı oluyor aslında. Ama tamamen peşinatsız kredi almanın tek yolu da budur. Ekspertiz raporları dışında ise iki seçeneğiniz daha bulunuyor. Bunlardan ilki araba veya arsa gibi başka taşınmazınız varsa onları satmaktır. Böylece arabanızı satarak ev peşinatınızı ödeyebilirsiniz. Bir süreliğine bu şekilde idare edebilirsiniz. Ama “Ben arabamı satmak istemiyorum.” Diyorsanız o zaman ipotek yoluna başvuracaksınız. Bankalardan ikinci bir kredi talebinde bulunacaksınız. Böylece arabanıza ipotek konarak size kredi verilecek. Böylece arabanızı satmadan yeni evinizi satın alabilirsiniz.

Etiketler: »

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?