logo


Personel Takip Sistemi ( PDKS )

personel-takip

Son yıllarda hızla talebini artırarak pek çok alanda kullanılmaya başlayan Personel Takip Sistemi, bugün kullanıcılarına çok yönlü şekilde avantaj sağladığı söylenebilir. Kullanım alanına göre parmak izi okuma, yüz tanıma, kartlı geçiş, şifre gibi özellikleri barındıran sistem, kullanım amacına en iyi şekilde hizmet etmektedir. Yani alanda tam anlamıyla kontrol ve güvenlik mekanizması oluşturarak personellerin tüm giriş ile çıkışları denetlenirken bir yandan da firmaya izinsiz girişlerin engellenmesini sağlamaktadır.  Şöyle ki, bugün 50 kişilik bir personel sayısına sahip iseniz, bu personellerin ay içinde kaç gün firmanızda çalıştığı ve kaç saat mesai yaptığını hak edişlerini ödemek adına bilme zorunluluğunuz vardır. Personelin mazeret izinlerini bilmezseniz firmanın maddi kaybı mesai saatlerini ise doğru tutamamanız da personelin kaybı olacaktır. Bu sistemi kağıt üzerinde veya bilgisayar ortamında tutmaya çalışmak kesinlikle yanlış hesaplamalara yol açacağı geçmiş analizlerden de görüldüğü gibi bir kaçınılmaz bir gerçektir.

Dolayısıyla işletmenize sağlayacağınız Personel Takip Sistemleri( PDKS )ile gerek idari büro gerekse üretim personellerinizi kolaylıkla kontrol altına alabilecek ve ayrıca firmanıza profesyonellik katmış olacaksınız. Hastane, ofis, fabrika, spor salonu, devlet binaları ve daha pek çok alanda kullanıma uygun olan sistem, her kullanım alanında disiplinin ve iş gücünün artmasına yardımcı olacaktır. Bugün giriş-çıkışların düzenli şekilde tutulmadığı firmalarda her ay sonu bordro hazırlanırken çeşitli karışıklıkların yaşanmasından ötürü hazırlanma aşamasında zaman kaybı yaşandığı gibi birde personelin maaşları ödendikten sonra yanlış saat hesaplanmasından ötürü tekrar geçen ayın hesapları kontrol edilmek zorunda kalınmaktadır. Bu durum firmada ikinci bir zaman kaybına yol açan bir unsurdur.

Bu gibi durumların yaşanmaması ve personelin her daim kontrol altında tutulması ve firmanın idari kısmında ise işleyişin sistemli şekilde sürebilmesi adına bugünün koşullarında Personel Takip Sistemleri kesinlikle gerekli bir ihtiyaçtır diyebiliriz. Personelin giriş-çıkış yaptığı bölmelere yerleştirilen cihaz, personelin denetleneceği bilgisayara ağ bağlantısı ile entegre edilir. Böylece personelin firmaya giriş yaptığı günler kayıt edilirken, firmada kaç saat süre ile kaldığı ve bu sürecin kaç saatinin mesai olduğu da otomatik şekilde hesaplanır. Bu sistem her personelin hak ediş ücretinin hesaplanmasında yanlışa yer vermeksizin bir profesyonelliği firmaya kazandırırken bir yandan da bir çalışanın ne denli işine özenli olduğunun da saptanmasında önemli rol almaktadır. Çünkü bir çalışan ay içinde hiç mazeret izni kullanmıyor işine saatinde gelip gidiyor ise diğer bir personelin sürekli izin kullandığı ve işine her daim geç kaldığını saptamak bu sistem sayesinde oldukça basite indirgenmiştir. Dolayısıyla firmanızdaki tabiri caizse çürük elmaları ayırmanız ve iş ahlakına sahip kişilerle yol almanız adına Personel Takip Etme Sistemi sizlerin en iyi destekçisi olarak firmanız için avantaj sağlayan bir sistem olacaktır.

Detaylı bilgi için www.smarttekas.com.tr ‘yi ziyaret edin.

Etiketler: » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+1 = ?