logo


04 Aralık 2015

PDKS

Personel devam kontrol sistemleri personellerin giriş çıkış takibi ve puantaj takibi için kullanılan yazılımlardır. Bu yazılımlar sadece giriş çıkış takibi yapmakla kalmayıp, aynı zamanda yıllık izin, ücretli izin, ücretsiz izin ve tüm izinlerin takibi için de kullanılmaktadır. PDKS yazılımları bütün işletim sistemleriyle uyumlu şekilde çalışabilir. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay bir yazılımdır. Ara yüzü kolay anlaşılır ve kullanıcı dostudur.  PDKS mysql veritabanı ile çalışmaktadır, mysqlveritabanının  port açma özelliği ile bir çok terminale kurulabilir ve yetkiler kısıtlandırılabilir. Kişilerin nelere müdahale edip edemeyecekleri sizin tarafınızdan belirlenebilir.

Personellerin giriş çıkış saatleri üzerine kurulu olan bu sistem ile, program üzerinde geç gelme, erken çıkma, fazla mesai, ceza, devamsızlık, avans, prim, kesinti gibi bir çok rakamsal değer takip edilebilir.  Bunları kendi içinden çıktı alabilir yada excel Word gibi programlara atarak takip edebilirsiniz. PDKS yazılımı bütün işletmelerde kullanılmaktadır. Personel sayısı ne olursa olsun tüm işletmeler için kullanılabilir. PDKS yazılımı içindeki onlarca rapor dışında özel rapor isteklerinizde hazırlanarak tarafınıza sunulabilir.  Sabit gruplarda, vardiyalı çalışmalarda ve değişken olan bütün çalışmalarda  sağlıklı bir şekilde kullanılabilir.  Çalışmalar otomatik olarak algılanabileceği gibi, excelden shift olarak da atanabilir. PDKS programı içinde bulunan otomatik mail ayarları sayesinde program içindeki tüm raporlar istenilen mail adreslerine istenilen saatlerde otomatik olarak mail attırılabilir. Otomatik yedek alma özelliği sayesinde günlük, haftalık ya da aylık olarak perdiyodlar ile otomatik yedek aldırılabilir.

Personel kartlarında kişilerin şirket , departman, bölüm gibi başlıklar seçilebilir ve rapor alınırken kişileri bu başlıklara göre raporlayabilirsiniz. PDKS programında rapor alırken, işten çıkan personelleri rapora dahil etmeden görüntüleyebilirsiniz. PDKS programının port özelliği sayesinde, sadece bulunduğu yerden değil, uzak bir bölgeden de takip etme olanağınız vardır. Raporlardaki font, boyut, genişlik ayarları yapılabilir ve o şekilde rapor alınabilir. Özlük başlığında, kişilerin ayakkabı numarası, elbise ölçüleri kimlik bilgileri, kan grupları gibi bütün detaylar belirtilebilir ve bunlar daha sonra rapor halinde alınabilir. PDKS yazılım aynı pc üzerinde de birçok kullanıcı tarafından kullanılabilir, bu kullanıcıların isimleri ve şifreleri değiştirilebilir. PDKS üzerinde iki tip raporlama şekli bulunmaktadır, bir tanesinde giriş ve çıkışlarla ilgili detaylar bulunurken, maaş raporlarında rakamsal değerlerin raporları alınabilir ve personele ödenecek tutar ve tüm personele ödenecek olan tutar görüntülenebilir. Maaş pusulasında bulunan imza sütunu sayesinde, bunlar çıktı alınarak maaşlarla birlikte kişiye teslim edilebilir. Asgari geçim indirimi de raporlarda sunulabilir. PDKS programı kurulumu yapılan işletmelerde takibi çok fazla kolaylaştırır ve hataları ortadan kaldırır. Web üzerinden tanımlanabilen ve size hızla dönüş yapılmasını sağlayan lisanslama özelliği sayesinde programınızı güvenle kullanabilmenizi sağlar. Windows’un bütün işletim sistemlerine kurulabilir ve bütün işletim sistemleriyle birlikte hatasız bir şekilde çalışabilir. Program üzerinde istenilen değişiklikleri yapmanıza izin verir ve ek istekleriniz yazılımcılarımız tarafından değerlendirilerek tarafınıza hızlıca dönüş yapılabilir. Kişiler giriş çıkış saatlerini unuttuklarında program üzerinden müdahale edilebilir ve hatalar engellenebilir.PDKS programı üzerinden cihazlara ulaşılarak kişilerin isimlerinin cihazların üzerinde de çıkmasını sağlayabilirsiniz. PDKS yazılımları piyasada bulunan bordro programlarına da veri aktarımı yaparak, resmi bordro programlarında da maaş hesaplayabilmenizi sağlar. PDKS yazılımı üzerinde bulunan otomatik veri transferi özelliği sayesinde, program açık kaldığı sürece verileri istenilen saatlerde cihazdan ya da cihazlardan otomatik olarak çekerek programınıza veri transferi yapabilirsiniz. Yazılım üzerinde birden fazla veri tabanı açabilirsiniz ve farklı şirketlerinizi farklı veritabanlarında takip edebilirsiniz.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+10 = ?