logo


07 Haziran 2016

Patlamayı veren kanalda skandal!

Patlamayı veren kanalda skandal!

7 polisin şehit olduğu 5 vatandaşın hayatını kaybettiği Vezneciler saldırısı sonrası mikrofonu açık kalan Euronews muhabiri ve spikerinin neşeli anları canlı yayına yansıdı.

 

Vezneceliler’de 7 polisin şehit olduğu, 5 sivilin hayatını kaybettiği ve 36 kişinin yaralandığı terör saldırısı uluslararası medyada da geniş yankı bulurken olay yerinden canlı yayın yapan haber kanallarından biri de Euronews oldu.

MİKFORON AÇIK KALDI

Türkiye’nin de finansörleri arasında yer alan Avrupalı haber kanalı Euronews’de dikkat çeken bir olay yaşandı. Vezneciler saldırısı haberi sonrasında mikrofon açık kalınca muhabiri ve spikerinin neşeli anları canlı yayına yansıdı.

İşte Spiker ve muhabir arasındaki “neşeli” diyalog:

-Tamam ağzına sağlık
-İyi oldu mu
-He güzel oldu, iyi saydırdın

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Video kısa sürede sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girerken, birçok kullanıcı kanala ve spikere sert sözlerle yüklendi.

Muhabir Bora Bayraktar ve program sunucusu arasında geçen diyalogtaki “Tamam ağzına sağlık… İyi oldu mu? He güzel oldu, iyi saydırdın” ifadeleri sosyal medyada çok konuşuldu.

Sözleri tepki çeken Bora Bayraktar Twitter’dan açıklama yaptı ve şunları söyledi:
11 kişi can vermiş Türkiye bir kez daha hedef alınmışken, iki gazetecinin “yayın nasıldı” konuşmasıyla meşgul olmak “gerçek habercilik” oldu. “Yayın nasıl oldu” dedim. Arkadaşım da “iyi oldu, iyi saydırdın” derken hızlı ve canlı anlatıma vurgu yaptı. Hepsi bu.Yayını baştan sona izlerseniz sadece ne oldu, kimler yapmış olabilir, bundan sonra ne olur sorularına yanıtlar var.

11

Etiketler: » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+2 = ?