logo


Patlamayı dünya basını flaş olarak duyurdu

patlama

En az 30 kişinin hayatını kaybettiği Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki patlama, dünya basınında ‘son dakika’ gelişmesi olarak yer aldı

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun Kobani ile ilgili düzenlenen bir eylemde yaptığı basın açıklaması sırasında, Amara Kültür Merkezi’nin bahçesinde meydana gelen patlamada 30 kişininn hayatını kaybetti, yaklaşık 100 kişi de yaralandı.

CNN ‘SON DAKİKA’ OLARAK DUYURDU

CNN ‘son dakika’ gelişmesi olarak dünyaya duyurduğu haberde, Türkiye’nin Suriye sınırına komşu Suruç ilçesinde meydana gelen patlamada onlarca ölü ve yaralı olduğu bilgisini geçti.

ASSOCIATED PRESS:

Türk yetkililer, Suriye sınırı yakınlarındaki patlamada en az 27 kişinin öldüğünü, yaklaşık 100 kişinin de yaralandığını açıkladı.

REUTERS:

Suriyeli Kürt siyasetçi Adham Başo, “Ambulans ve özel araçlar yaralıları hastaneye taşıyor. Yirmi ya da 30 ölü var. Ben de yardım için hastaneye gidiyorum” dedi.

AFP:

Patlama, Türkiye’nin IŞİD’le mücadeledeki rolünü artırdığı sırada meydana geldi.

SPUTNİK:

Rus haber sitesi Sputnik; Suriye’de DAEŞ ve Kürt grupların şiddetli çatışmalarına sahne olan Kobani kentinin sınırında bulunan Şanlıurfa’nın Suruç beldesindeki patlamayı flaş haber olarak duyurdu. Patlamanın intihar saldırısı olduğunu bildirirken faillerine dair henüz bir bilgi bulunmadığını belirtti.

AP:

Uluslararası haber ajansı AP flaştan verdiği haberde; patlamanın DAEŞ ve Kürt grupların çatışmalarına sahne olan sınır olarak belirttiği Suruç’ta siyasi bir grup olarak nitelendirdiği Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun açıklama yaptığı sırada meydana geldiğini belirtti.

BBC:

BBC ise Kobani’deki çatışmalardan kaçan mültecilere ev sahipliği yaptığını söylediği Suruç’da meydana gelen patlamanın en az 10 ölü olduğunu belirtti.

EL-ARABİYYA:

El- Arabiyya haber sitesi ise son dakika olarak geçtiği haberde Suriye sınırındaki Suruç beldesinde kültür merkezinde patlama meydana geldiğini ifade etti. Kimliği belirsiz iki kişinin intihar eylemcisi olarak kendini patlattığını söyledi. Çevredeki tüm iş yerlerinin kapatıldığını ve belde halkından tedbirli olmalarını istendiği belirtildi.

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+9 = ?