logo


Patlamada 4 yaşındaki Nisanur da yaralandı

Patlamada 4 yaşındaki Nisanur da yaralandı

Ankara’da pazar akşamı gerçekleştirilen bombalı saldırıdan hafif yaralarla kurtulan 4 yaşındaki Nisanur’un annesi Yıldız Alımcı, dehşet anlarını anlattı: “Kızımla durakta oturuyorduk, patlama oldu. Kıyamet koptu zannettim. Her tarafımıza camlar, parçalar geldi. Kızımı kucağıma aldım, sürekli koştum.”

Ankara’daki terör saldırısında, annesiyle eve gitmek için otobüs durağında bekleyen 4 yaşındaki Nisanur Alımcı da yaralandı.
Saldırıda hafif yaralanan Nisanur Alımcı, olaydan hemen sonra Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.
Sabah saatlerinde yaralıların durumu hakkında bilgi almak için hastaneye gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Nisanur’u da ziyaret etti.
Nisanur’un annesi Yıldız Alımcı, AA muhabirine, olay anını anlattı.
Otobüs durağında beklediklerini dile getiren Alımcı, “Kızımla durakta oturuyorduk, patlama oldu. Kıyamet koptu zannettim. Her tarafımıza camlar, parçalar geldi. Kızımı kucağıma aldım, sürekli koştum” dedi.
Çankaya ilçesine bağlı Dikmen semtinde oturan annesini ziyaret ettiğini, Keçiören’deki evlerine gitmek için otobüs beklediklerini belirten Alımcı, bu sırada yanında 7 aylık hamile kız kardeşinin de olduğunu söyledi.
Saldırı anındaki karmaşada, oğluyla olay yerinden uzaklaşmaya çalışan kızkardeşiyle birbirlerini kaybettiklerini anlatan Alımcı, daha sonra kardeşi ile oğlunun başka bir hastaneye kaldırıldığını ve durumlarının iyi olduğunu öğrendiklerini kaydetti.
Alımcı, “Çok şükür iyiyiz hepimiz. Ama çok korkunç bir olay. O anı unutamıyorum. Allah, oradaki herkese yardım etsin” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

5+5 = ?